Kviečiame dalyvauti konkurse „Piešiu tautinį kostiumą“!

Kviečiame moksleivius paminėti Tautinio kostiumo metus bei dalyvauti piešinių konkurse Piešiu tautinį kostiumą! Lietuvoje yra penki etnografiniai regionai, kurių tradiciniai drabužiai išsiskiria savitomis detalėmis bei spalvų gama. Tautinis kostiumas – svarbi Lietuvos kultūros, o kartu ir mūsų tapatybės, dalis, kurią verta pažinti.

Skatiname moksleivius bei pedagogus pasidomėti tautinių kostiumų savitumu: atsižvelgti į jų atstovaujamus regionus ir dėvėsenos ypatumus. Savo darbuose, vaizduojančiuose vieno ar kelių etnografinių regionų tautinius kostiumus, moksleiviai turėtų atkreipti dėmesį į kostiumo autentiškumą. Taip pat kviečiame į tradicinį lietuvišką drabužį pažvelgti kiek netradiciškai – bus vertinamas ir idėjos kompozicinis originalumas.

Konkursui piešinius galima pateikti iki gegužės 10 d. Konkurso laureatai bus paskelbti gegužės 19 d. Vilniaus etninės kultūros centro tinklapyje bei apdovanoti Tarptautinio fokloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu.

Pradėkite pažintį su tautiniu kostiumu, puoselėdami kūrybiškumą!

 

Su konkurso nuostatais bei taisyklėmis galima susipažinti čia.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į vyr. koordinatores Sandrą Bakanovaitę arba Justę Šalengienę: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. / Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba (85) 2791287

 

Daugiau informacijos apie lietuvių tautinį kostiumą galima rasti:

Lietuvių tautinis kostiumas. Lithuanian nacional costume / Teksto autorė ir sudarytoja Teresė Jurkuvienė.- Vilnius: Lietuvos liaudies kultūros centras, 2006
(Nuoroda į el. knygą: http://lnkc.lt/eknygos/lt_kostiumas/index.htm)

Lietuvių tautinis kostiumas. Lithuanian nacional costume / Teksto autorė ir sudarytoja Teresė Jurkuvienė.- Vilnius: Lietuvos liaudies kultūros centras, 2007.- 1 DVD (Serija Gyvoji tradicija)

http://www.lnkc.lt/index.php?1988652837