Vilniaus miestas pasitiks jubiliejinį Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“!

 Gegužės 23–28 dienomis seniausias folkloro festivalis Lietuvoje jau 45-ąjį kartą ūš Vilniaus gatvėse!

Prasidėjęs nuo Vilniaus Sporto rūmuose įvykusio liaudiškos muzikos koncerto tuo pačiu pavadinimu, festivalis „Skamba Skamba kankliai“ ilgainiui tapo pagrindiniu tradicinės kultūros renginiu Lietuvoje.

Šiemet festivalis išaugo iki 6 dienų ir savo lankytojams pateikia margą, kone 40 renginių siūlančią, programą, kurioje ką nors artimo ir brangaus sau ras dideli, ir maži.

Tradiciniai ir jau žiūrovų pamėgti renginiai – tokie kaip Sutartinių vakaras, Pasidainavimų vakaras, Naktišokiai, Tradicinių liaudies giesmių valanda – pasipildys fotografijų paroda, koncertu šeimoms ir pėsčiųjų žygiu.

Norintiems išgirsti autentišką skambesį savo tradicinę muziką pristatys ne tik Lietuvos kolektyvai, bet ir atlikėjai iš Ukrainos, Šveicarijos, Estijos, Irano, Azerbaidžano, Gruzijos, Baltarusijos bei Londono lietuvių bendruomenės folkloro ansamblis „Saduto“ iš Didžiosios Britanijos. Koncertuose skambės Alpių piemenų ragai, klasikinė persiška fleita nėjus, o akį džiugins tradiciniai muzikantų kostiumai.

 

Šių metų festivalis pirmą kartą atsigręš į miesto pakraščius – gerą nuotaiką dovanos ne tik senamiestyje. Ketvirtadienį užsienio grupės koncertuos Vilniaus mikrorajonuose, o šeštadienį „Skamba skamba kankliai“ aplankys Druskininkus.

 

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė – sveikindama jubiliejinio festivalio dalyvius, Prezidentė dėkojo už puoselėjamą tradicinę kultūrą:

„Skamba skamba kankliai“ tapo laukiama švente, svarbiu Vilniaus ir visos Lietuvos kultūros reiškiniu. Dėkoju visiems, kurie su pasididžiavimu dėvi tautinį kostiumą, dainuoja liaudies dainas, seka pasakas, šoka senuosius šokius ir perduoda šį kultūros lobyną jaunajai kartai.“

 

Festivalis „Skamba skamba kankliai“ – tai puiki proga susipažinti su lietuvių ir kitų tautų tradicijomis iš arti bei patiems tapti jų dalimi!

Išsami festivalio programa bei daugiau informacijos - ssk.lt.