ETNO ketvirtadienis. Tradicinių šiaudinių sodų rišimas.

Sodas II. 2007 Aldona Karpavičienė ZarasaiKviečiame į ypatingą ETNO kevirtadienį. Š.m. kovo 23 ir 30 d. 18.00 val. tautodailininkė Marija Liugienė mokys rišti tradicinį šiaudinį sodą ir papasakos apie jo, kaip sumažinto „pasaulio modelio“ prasmę mūsų papročiuose. Sodas būdavo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabintas virš stalo, palubėje. Tai būdavo sakralinė namų erdvė, kuri siejosi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

Užsiėmimo trukmė: 2 val.
Kaina: 4 €

 

Dėmesio! Į kovo 23 d. užsiėmimą vietų nebėra, kviečiame registruotis į kovo 30 d. renginį.

Registracija ir informacija apie mokėjimą čia >>>

 

Kaip visuomet, laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.
Užsiėmimų metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai  ETNO arbata.

Detalesnė informacija el.paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt

„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.