Tarptautinis festivalis „Šiaudo magija“ 2019

Tradiciniai sodaiVisus norinčius pažinti vieną paslaptingiausių senosios tautodailės dirbinių – šiaudinį sodą – kviečiame į tarptautinį festivalį „Šiaudo magija“, kuris vyks 2019 m. liepos 22-28 dienomis. Festivalyje dalyvausiantys sodų rišimo meistrai ves praktinius seminarus, kurių metu dalyviai susipažins ir patys išmėgins įvairius tradicinių sodų rišimo būdus. Bus mokomasi rišti ir sodų puošybos elementus: paukštelius, saulutes, angeliukus ir kt., kurie gali būti traktuojami kaip atskiri dirbiniai. Festivalio metu vyks meistriškumo kursai, lietuviškų sodų paroda ir festivalio dalyvių kūrybos parodos-pardavimai.

Renginyje dalyvauti kviečiame ne tik pradedančius pažintį su sodais, bet ir Lietuvos ir užsienio šalių amatininkus, kurie iš šiaudų gamina įvairiausius gaminius – virtuvės reikmenis, aplikacijas, paveikslus, papuošalus, suvenyrus, dėžutes, skrybėles, padėkliukus ir kt.

Festivalio programoje numatytos veiklos:

• Lietuvos meistrų ir užsienio svečių šiaudinių sodų ir kitų šiaudo dirbinių dirbtuvės;
• apsilankymas Zanavykų muziejuje, kuriame bus parodytas duonos kelias nuo rugių kūlimo iki pat mūsų stalo;
• ekskursija po Vilnių, išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų;
• susipažinimas su turtingu Lietuvos folkloru – galimybė dalyvauti kupiškėniško vestuvinio sodo išpirkimo ceremonijoje, kurį pademonstruos Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“;
• VU folkloro ansamblio „Ratilio“ lietuviškų šokių, ratelių ir žaidimų mokymai;
• Sintautų kultūros centro ansamblio „Santaka“ pasirodymas, kuriame bus demonstruojama viena gražiausių lauko darbų apeigų – rugiapjūtės pabaigtuvės;
• Kulinarinio paveldo ir tradicinių patiekalų iš rugio pristatymas restorane „Kuchmistrai“;
• dokumentinių kino filmų „Dangaus sodai“ (rež. A. Tarvydas), „Sodų karalystė Juškų namelyje“ (rež. A. Liorančas) ir „Rugiapjūtės papročiai: svečias, jievaras, vainikas“ (rež. R. Balkutė ir N. Laurinkienė) peržiūros;
• sodų tyrinėtojų J. Vaiškūno, V. Tumėno, R. Balsio ir kt. paskaitos.

 

Festivalis „Šiaudo magija“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro vykdomo nuoseklaus darbo populiarinant sodus tęsinys. Siekiant puoselėti seną sodų rišimo tradiciją, Centre išleista knyga „Sodo rėda” (2012 m.), antras, papildytas knygos leidimas 2016 m., suorganizuota pirmoji respublikinė paroda „Sesė sodų sodina” Lietuvos Nacionaliniame muziejuje (2013 m.), sukurtas meninės dokumentikos filmas „Dangaus sodai” (2014 m.), surengta tarptautinė konferencija „Sodų tyrimai ir sklaida” (2015 m.), inicijuotos parodos LR Seime, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos patalpose, knygyne „Pegasas“ ir kt.

 

Registracija į tarptautinį festivalį „Šiaudo magija“, tiksli renginio vieta, detali programa bei informacija apie dalyvio mokesčio dydį bus skelbiama 2019 m. sausio mėnesį.

Registracijos formą ir visas naujienas, susijusias su festivaliu, rasite internetinėje svetainėje www.etno.lt ir Vilniaus etninės kultūros centro Facebook paskyroje.

 

Detalesnė informacija: Marija Liugienė (el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 262 7737).