„Virvytė“ kviečia susiremti pirmajame #ETNOprotmūšyje

Kvietimas į Etnoprotmūšį su tradiciniais simboliaisŠių metų kovo 2 d., 14 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą įvyks šiuolaikiškas protų mūšio tipo žaidimas, skatinantis domėtis Lietuvos etnine kultūra, jos paveldu ir gyvosiomis tradicijomis, taip pat šalies istorija, etnografinių regionų tarmėmis, papročiais, tautiniu kostiumu, tautosaka. Bus proga prisiminti (o kai kam atrasti) senąsias liaudies pasakas, dainas, šokius, žaidimus, smagius erzinimus ir situacinius posakius, atpažinti ir aiškinti tradicinę kultūrą žyminčius ženklus bei simbolius. Žaidimas atviras visiems norintiems tiek dalyvauti, tiek stebėti žaidimą. Žaidimo sumanytoja, folkloro ansamblio „Virvytė“ narė Salvinija Cibulskienė teigia, jog liaudies kūryboje, papročiuose slypi daug linksmų bei įtraukių elementų, kurie leidžia tradicinę kultūrą visuomenei pateikti smagiai ir išradingai. Rengėja žada, jog #ETNOprotmūšis išjudins protus, širdis, emocijas, sukurs draugišką varžytuvių atmosferą ir padės išvaryti žiemos tingulį bei energingai pasitikti pavasarį.

Šio žaidimo pagrindinis organizatorius yra Vilniaus miesto jaunų šeimų folkloro ansamblis „Virvytė“, kuris nuo 2016 m. bendradarbiauja su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir rengia kultūrines bei edukacines programas, siekiančias smagiais, patraukliais būdais populiarinti tradicijos pažinimo, sklaidos bei perdavimo būdu išsaugomas etninės kultūros vertybes. „Esame pamiršę dalį svarbių ir įdomių dalykų apie savo prigimtinę kultūrą. Prisiminę, suaktualinę juos, praturtiname nūdienos gyvenimą, stipriname tapatybės pajautą, o taip pat laviname šiuolaikinio žmogaus gebėjimus bei plečiame jo pasaulėžiūrą. „Virvytėje“ augame ir auginame vaikus pasitelkdami šios kultūros patirtį ir matome, jog augančiam, besiformuojančiam žmogui tokia veikla yra labai naudinga įvairiais aspektais“ –  sako humanitarinių mokslų daktarė, etnomuzikologė, minėto ansamblio vadovė Loreta Sungailienė.

Ansamblio „Virvytė“ nariai #ETNOprotmūšį organizuoja savanoriškai ir visuomeniniais pagrindais, tačiau žaidimo organizatoriams žiniomis, informacija ir prizais reikšmingai talkina Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus etninės kultūros centro, Lietuvos nacionalinio kultūros centro bei kitų institucijų moksliniai bendradarbiai bei specialistai.

Registracija į šį žaidimą pradedama vasario 16 d. Registracija bus atvira tol, kol bus užimtos vietos visose 9 komandose po 10 žmonių. Galima registruotis pavieniams asmenims ir/ ar komandoms. Informacija apie renginį bus viešinama žaidimo svetainėje, „Virvytės“ Facebook paskyroje bei nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje ir Facebook paskyroje.

Žaidimo informacinė svetainė

Informacija apie žaidimą „Virvytės“ facebook paskyroje

Daugiau informacijos teikia Salvinija Cibulskienė, tel. +370 762 475 78, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..