„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Nuotraukų galerija (jau greitai)

Ieškokite ETNO ketvirtadienių mūsų Facebook puslapyje!

ETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

augalinis da

Gegužės 16 d. 18.00 val. Kviečiame į augalinio dažymo seminarą! 

Seminarą vesiantis Lukas Tomaševičius susirinkusiuosius supažindins su įvairiais dažiniais augalais, šios technologijos subtilybėmis ir pademonstruos dažymą tikrąja indigažole.

Natūralūs pigmentai – tai prabanga alsuojančios sodrios spalvos ir tūkstančių subtilių atspalvių paletės. Augalinis dažymas – tūkstantmečius besivysčiusi tekstilės tradicija, kuri didėjančios pramoninės taršos laikais atgimsta tarp tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojų ir įgyja vis didesnę reikšmę šiuolaikinio meno ir dizaino kontekste. Nors mūsų krašte augalinio dažymo tradicijos buvo beveik nutrūkusios, šiomis dienomis jas bandoma atkurti ir šis amatas sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

Lukas Tomaševičius - dizaineris ir tekstilininkas, kurio kūryba apjungia minimalistines formas, augalinius pluoštus ir natūralius pigmentus. Studijų metu dirbęs tekstilės gamybos sektoriuje, suvokęs daromą industrinės pramonės taršą, savo kūryboje puoselėja aplinkai draugiškas idėjas.

Pasidomėti Luko darbais galite ČIA.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA.

Užsiėmimo kaina - 6 eur. 

Trukmė - 2 val.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę. 
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis

ETNO ketvirtadienis. Tradicinis kiaušinių marginimas vašku

rsz mrg

Balandžio 18 d. 18 val. kviečia Velykoms skirtas ETNO ketvirtadienis!

Kviečiame išmokti marginti kiaušinius natūraliu bičių vašku.

Kiaušinis - gyvybės, vaisingumo, derlingumo simbolis. Baltų mitologijoje pasakojama, kad pasaulis buvo sukurtas iš kiaušinio - iš trynio atsirado žemė, iš baltymo – vandenys, o iš kiauto – dangus ir žvaigždės. Buvo tikima, kad kiaušinio marginimas įvairiais raštais ir spalvomis turi magišką reikšmę, prognozuojančią ateinančius metus.

Užsiėmimo metu kiekvienas galės nusimarginti po du kiaušinius, o jei norite marginti daugiau, kviečiame papildomai atsinešti kietai virtų kiaušinių.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Tradicinis kiaušinių marginimas vašku

ETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

Augalinių dažų pigmentaiKovo 21 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre Jūsų laukia pažintis su natūralaus dažymo istorija Lietuvoje ir tolimiausiuose pasaulio kraštuose. Paskaitą vesianti Raminta Beržanskytė atskleis dažymo proceso paslaptis, supažindins su įvairiomis šios technologijos subtilybėmis ir pademonstruos ne tik vietinių, bet ir egzotiškų dažų bei pigmentų.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

ETNO ketvirtadienis. Juostų vijimas

Juostos vijimas

Sausio 17 d. 18 val. kviečiame į ETNO ketvirtadienio užsiėmimą, kuriame vysime margaspalves juostas kaladėlėmis. Juostų vijimas – vienas seniausių juostų gamybos būdų, pasižymintis spalvų ir raštų gausa, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Juostų raštų gali būti pačių įvairiausių: nuo paprastų iki labai sudėtingų, tokių kaip išilginiai dryžiai, eglutės ar vingeliai. Vytinės juostos gali būti pritaikytos ir kasdieniam naudojimui, jomis galima perrišti ar apjuosti drabužius, kitaip derinti aprangoje.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Juostų vijimas