„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Nuotraukų galerija (jau greitai)

Ieškokite ETNO ketvirtadienių mūsų Facebook puslapyje!

ETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių gamyba

 

Ruoškimės siautulingiausiai metų šventei kartu – sausio 25 d. kviečiame pasigaminti išskirtinę, savo rankų darbo Užgavėnių kaukę. Iš mūsų turimų kaukių formų gausos kiekvienas išsirinks sau mieliausią tradicinį personažą. Kaukes gaminame papjė mašė technika (pagaminamas kaukės pagrindas), vėliau namie kaukę galima nudažyti, dekoruoti.etro 4 2

PlačiauETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių gamyba

ETNO KETVIRTADIENIS. Juostų vijimas

Balandžio 27 d. 18 val. kviečiame į Etno ketvirtadienio užsiėmimą – vysime margaspalves juostas kaladėlėmis! Vijimas kaladėlėmis – vienas seniausių juostų audimo būdų, pasižymintis spalvų ir raštų gausa bei reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Užsiėmimo metu sužinosite apie tradicinius vytinių juostų raštus, kaip nusipiešti norimą juostos raštą ir tinkamai suverti siūlus į kaladėles, nusivysite po juostelę. Priemonių vijimui turėsime, tačiau galite atsinešti ir savo mėgstamų spalvų vilnonių ar pusvilnonių tvirtų siūlų, žirkles ir žiogelį.

Trukmė: 2 val.
Kaina: 4 €

REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/aJUKyOgr4hgbSNtq1

Kaip visuomet, laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.
Užsiėmimų metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai ETNO arbata.

PlačiauETNO KETVIRTADIENIS. Juostų vijimas

ETNO KETVIRTADIENIS. Kiaušinių marginimas

Balandžio 13 d. 18 val. Kiaušinis – amžino gyvybės rato, gyvybės atsiradimo, derlingumo simbolis, ypatingai svarbus per Šv. Velykas. O kiaušinio marginimas įvairiais raštais ir spalvomis turėjo magišką reikšmę, prognozuojančią ateinančius metus.

Kviečiame pažinti senąsias tradicijas, išmokti natūraliu vašku, įvairiais raštais, keliomis arba viena spalva marginti kiaušinius!

Užsiėmimo metu dalyviams bus skirta po 2 kiaušinius, jei norite marginti daugiau, kviečiame papildomai atsinešti kietai virtų kiaušinių.

Trukmė: 2 val.
Kaina: 4 €

REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/JsSohd0wVTLamJRF2

Kaip visuomet, laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.
Užsiėmimų metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai ETNO arbata.

PlačiauETNO KETVIRTADIENIS. Kiaušinių marginimas

ETNO ketvirtadienis. Tradicinių šiaudinių sodų rišimas.

Sodas II. 2007 Aldona Karpavičienė ZarasaiKviečiame į ypatingą ETNO kevirtadienį. Š.m. kovo 23 ir 30 d. 18.00 val. tautodailininkė Marija Liugienė mokys rišti tradicinį šiaudinį sodą ir papasakos apie jo, kaip sumažinto „pasaulio modelio“ prasmę mūsų papročiuose. Sodas būdavo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabintas virš stalo, palubėje. Tai būdavo sakralinė namų erdvė, kuri siejosi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

Užsiėmimo trukmė: 2 val.
Kaina: 4 €

 

Dėmesio! Į kovo 23 d. užsiėmimą vietų nebėra, kviečiame registruotis į kovo 30 d. renginį.

Registracija ir informacija apie mokėjimą čia >>>

PlačiauETNO ketvirtadienis. Tradicinių šiaudinių sodų rišimas.