Vilniuje praūžė 414-oji Kaziuko mugė

Kaziuko mugė – vienas gausiausių ir tradiciškiausių tokio pobūdžio renginių Baltijos šalyse. Mugės ištakos siekia 1604 metus ir siejasi su šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, procesijomis, kurios XIX a. pirmoje pusėje išvirto į tris dienas trunkantį renginį, sutraukiantį ne tik daugybę lietuvių amatininkų, bet ir prekeivių iš įvairių užsienio šalių.

414-oji Kaziuko mugėje vilniečius ir miesto svečius pasitiko net 2 tūkst. prekeivių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir kt.  Eisena

Kaziuko mugė kasmet darosi ne tik vis didesnė (šiemet mugės ilgis siekė 17 km), tačiau ir patogesnė pirkėjui – šiais metais mugė padalyta prekybos zonomis (maisto, medžio, šiaudų gaminiai, etc). Dar viena mugės naujovė – šalia Valdovų rūmų Katedros aikštėje įsikūrusi Dizaino alėja – atskira erdvė, skirta jauniems dizaineriams pristatyti savo gaminius platesnei auditorijai.

Mugės proga Lietuvos bankas išleido išskirtinę pusantro euro vertės monetą bei sidabrinę 5 eurų vertės monetą.

Kasmetinė Kaziuko mugės tradicija – Lietuvos rekordo siekimas. Šiemet tautodailininkas Virgilijus Laučiūnas išdrožė rekordinio dydžio klumpių porą, klumpės ilgis – net 2,29m.

Kaziuko mugė pasižymėjo gausia kultūrine programa: koncertais, orientaciniu žaidimu, erdve vaikams, edukaciniais renginiais.

Kaziuko vaikų pasaulis dovanojo šeimoms įvairią mokomąją programą. Be to, vyko užsiėmimai Bažnytinio paveldo muziejuje bei ekskursija Vilniaus Arkikatedros bazilikos šv. Kazimiero koplyčioje. Šiais metais pirmąkart prie Kaziuko mugės prisijungė Vilniaus arkivyskupija, vyko šv. Mišios.

Miesto merasMugės metu vilniečiai ir miesto svečiai galėjo mėgautis daugybe nemokamų koncertų: pasirodymai vyko trijose scenose – Katedros aikštėje, Rotušės aikštėje bei scenoje prie Nacionalinio dramos teatro. Išskirtinis šiųmetės Kaziuko mugės simbolis bačka, ant kurios pasilypėjęs mugę atidarė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, į Katedros aikštę su kitais svečiais atvykęs bričkute. Jis džiaugėsi didėjančiu mugės organizatorių dėmesiu vaikams. Vėliau bačka tarnavo kaip pakyla visiems norintiems ką nors paskelbti ar tiesiog apsižvagyti.

Kaziuko mugės scenose pasirodė ne tik folkloro ansambliai iš visos Lietuvos, tačiau ir cirko atlikėjai, teatro trupės. Didžiausias mugės pasirodymų akcentas – šeštadienio vakarą vykęs akustinis Vido Bareikio koncertas Katedros a., pritraukęs daug klausytojų.

Be koncertų ir edukacinių užsiėmimų, mugės metu organizuotas orientacinis detektyvinis žaidimas. Dalyvius žaidimas pritraukė jau trečius metus iš eilės. Jame šiemet dalyvavo net 8 komandos iš Vilniaus bei Kauno. Kad pasiektų tikslą – sudėtų pavasarį skelbiančią patarlę – komandos turėjo rasti atsakymus į sudėtingas užuominas – ir taip apkeliauti visą Kaziuko mugę.

Bendra mugėje vykusių kultūrinių renginių trukmė siekė bemaž 45 valandas.

Kaziuko mugės metu tiesioginėmis transliacijomis bei smagiais kiekvienos dienos įspūdžiais dalijosi Kaziuko TV „Pro baronkos skylę“.

Mugės uždarymo akcentu tapo teatralizuotos eitynės nuo Lukiškių iki Rotušės aikštės bei uždaromasis koncertas.

Kaziuko mugės neaplenkė ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tradiciškai ieškojusi verbos. Nemąžtantis susidomėjimas Kaziuko muge rodo šventės svarbą vilniečiams bei miesto svečiams. Kasmet šventėje apsilanko net apie pusę milijono gyventojų.

Nuotraukų galerija