Vyksta projektas „Tradiciniai amatai Vilniaus miesto šeimynos emocinei gerovei“

 

Vilniaus etninės kultūros centras 2017 m. rudenį pradėjo vykdyti projektą „Tradiciniai amatai Vilniaus miesto šeimynos emocinei gerovei“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.rsz dsc 4047

Projekto, besitęsiančio visus mokslo metus, laikotarpiu Vilniaus „Žolyno“ vaikų socialinės globos namų šeimynai organizuojami edukacinių užsiėmimų ciklai: jais stengiamasi gerinti šeimynos mikroklimatą, suburiant visus šeimynos narius ties viena bendra veikla. Projektu taip pat norima supažindinti vaikus ir socialinius darbuotojus su tradiciniais amatais, skatinti domėjimąsi savo šalies kultūra.

PlačiauVyksta projektas „Tradiciniai amatai Vilniaus miesto šeimynos emocinei gerovei“

Rengiamasi išleisti edukacinį stalo žaidimą supažindinantį su baltų simboliais

Domino FB 2017 account900x900px

Vilniaus etninės kultūros centras sėkmingai plėtoja vieną iš svarbiausių savo veiklos sričių – leidybą – ir ruošiasi išleisti edukacinį stalo žaidimą „Baltų raštai“. Žaidimas bus skirtas ne tik turiningam laisvalaikio praleidimui, tačiau, tikimasi, kad taip pat bus ir naudinga edukacinė priemonė, supažindinanti žaidėjus su išnykusiomis baltų gentimis – jų simboliais, ženklais.

PlačiauRengiamasi išleisti edukacinį stalo žaidimą supažindinantį su baltų simboliais

Tradicinės kultūros seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas Vilniaus neįgaliųjų dienos centre

12885944 10153398335811471 4449291638924014656 o

Vilniaus etninės kultūros centras 2016 m. kovo – gruodžio mėn. vykdo projektą „Tradicinės kultūros seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas Vilniaus neįgaliųjų dienos centre“. Kiekvieną mėnesį rengiami tradicinės kultūros seminarai bei kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai susipažindinami su senaisiais lietuvių amatais, tradicijomis, kalendorinėmis šventėmis, muzika, šokiais.

Jau vykę keli užsiėmimai, kuriuose gausiai dalyvavo Vilniaus neįgaliųjų dienos centro lankytojai ir jų aktyvumas renginių metu, leidžia manyti, kad šie renginiai yra įdomūs bei reikalingi. Užsiėmimų ciklą pradėjo tautodailininkė, Vilniaus etninės kultūros centro koordinatorė, Marija Liugienė, kuri dalyviams pasakojo apie Velykų papročius, mokė kiaušinius marginti natūraliu vašku, puošiant juos tradiciniais raštais.

PlačiauTradicinės kultūros seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas Vilniaus neįgaliųjų dienos centre