Tradicinės kultūros seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas Vilniaus neįgaliųjų dienos centre

12885944 10153398335811471 4449291638924014656 o

Vilniaus etninės kultūros centras 2016 m. kovo – gruodžio mėn. vykdo projektą „Tradicinės kultūros seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas Vilniaus neįgaliųjų dienos centre“. Kiekvieną mėnesį rengiami tradicinės kultūros seminarai bei kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai susipažindinami su senaisiais lietuvių amatais, tradicijomis, kalendorinėmis šventėmis, muzika, šokiais.

Jau vykę keli užsiėmimai, kuriuose gausiai dalyvavo Vilniaus neįgaliųjų dienos centro lankytojai ir jų aktyvumas renginių metu, leidžia manyti, kad šie renginiai yra įdomūs bei reikalingi. Užsiėmimų ciklą pradėjo tautodailininkė, Vilniaus etninės kultūros centro koordinatorė, Marija Liugienė, kuri dalyviams pasakojo apie Velykų papročius, mokė kiaušinius marginti natūraliu vašku, puošiant juos tradiciniais raštais.

Kituose organizuojamuose užsiėmimuose numatytos teorinės paskaitos ir susitikimai su etnologe Gražina Kadžyte, profesioriumi Libertu Klimka, mitologu Dainiumi Razausku ir kitais. Praktinėse dirbtuvėse – pažintis su tradiciniais liaudies instrumentais, muzikavimas jais, tradicinių juostų vijimo, žvakių liejimo, vilnos vėlimo, šiaudinių žaisliukų gaminimo mokymai ir kitos veiklos. Planuojama, kad užsiėmimų ciklą užbaigs Advento vakaras su folkloro ansambliu „Laukis“ (vadovė Lijana Šarkaitė-Viluma), kuriame dalyviai mokysis advento-Kalėdų dainų, prietarų, burtų, žaidimų.

Projekto veiklos dalinai finansuojamos iš Lietuvos kultūros tarybos lėšų.

Užsiėmimų akimirkos Galerijoje.