Vyksta projektas „Tradiciniai amatai Vilniaus miesto šeimynos emocinei gerovei“

 

Vilniaus etninės kultūros centras 2017 m. rudenį pradėjo vykdyti projektą „Tradiciniai amatai Vilniaus miesto šeimynos emocinei gerovei“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.rsz dsc 4047

Projekto, besitęsiančio visus mokslo metus, laikotarpiu Vilniaus „Žolyno“ vaikų socialinės globos namų šeimynai organizuojami edukacinių užsiėmimų ciklai: jais stengiamasi gerinti šeimynos mikroklimatą, suburiant visus šeimynos narius ties viena bendra veikla. Projektu taip pat norima supažindinti vaikus ir socialinius darbuotojus su tradiciniais amatais, skatinti domėjimąsi savo šalies kultūra.

Projektu vystomi vaikų tarpusavio komunikacijos įgūdžiai, ugdoma savivertė ir siekiama atskleisti kiekvieno individualų kūrybiškumą.

Planuojama šeimynai rengti šešis interaktyvių užsiėmimų ciklus: odininkystės, vilnos vėlimo, juostų pynimo arba audimo, sodų rišimo, keramikos bei muilo gamybos. Užsiėmimus veda ir šeimyną naujų įgūdžių moko profesionalūs amatininkai, tautodailininkai.

Tikimasi, jog projekto metu vykdyta kultūrinė veikla projektui pasibaigus bus inicijavusi teigiamus pokyčius šeimynos mikroklimate ir paskatinusi toliau domėtis šalies etnine kultūra bei paveldu.

 

Visų projekto užsiėmimų ciklą spalio 6 d. pradėjo vaikų ir socialinės darbuotojos išvyka į Senųjų amatų dirbtuves, kuriose vaikai susipažino su Lietuvoje nuo seno vykdytais amatais, jų istorija.

Projekto metu vaikai džiaugiasi ne tik susipažinę su įvairiais amatais, bet ir savo rankomis pasigaminę įvairių dirbinių (pakabukų, apyrankių, netgi piniginių ar diržų).

 

Projektą vykdo: Vilniaus etninės kultūros centras

Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

 

LKT Logotipasskaidrus          logo4