Rengiamasi išleisti edukacinį stalo žaidimą supažindinantį su baltų simboliais

Domino FB 2017 account900x900px

Vilniaus etninės kultūros centras sėkmingai plėtoja vieną iš svarbiausių savo veiklos sričių – leidybą – ir ruošiasi išleisti edukacinį stalo žaidimą „Baltų raštai“. Žaidimas bus skirtas ne tik turiningam laisvalaikio praleidimui, tačiau, tikimasi, kad taip pat bus ir naudinga edukacinė priemonė, supažindinanti žaidėjus su išnykusiomis baltų gentimis – jų simboliais, ženklais.

Žaidimas „Baltų raštai“ bus sukurtas populiaraus pasaulyje stalo žaidimo „Domino“ pagrindu, tačiau įprastai žaidimo kaladėlėse esančius taškelius žaidime pakeis tradiciniai baltų ženklai. Baltų ženklai – atsidurdavę ant senųjų žalvarinių papuošalų, keramikos dirbinių, vėliau tapę pastatų puošybos elementais, ar raštais tautodailės dirbiniuose – atspindi ne tik baltų simboliką, tačiau pasakoja kur kas daugiau – senuosius baltų tikėjimus, jų ryšį su aplinka, gamta, apima tiek dvasinį, tiek materialų pasaulį.

Kuriant žaidimą bendradarbiaujama su humanitarinių mokslų daktaru Vytautu Tumėnu, kuris yra vienas svarbiausių baltų simbolikos tyrinėtojų šalyje. Būtent jis iš gausybės baltų simbolių atrinks pačius svarbiausius šešis, kurie ir taps šio žaidimo dalimi.

Žaidimas pasirodys metų pabaigoje, jį įsigyti galės visi norintys. Žaidimas skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, jį galės žaisti vaikai nuo 4 m.

Projektą vykdo: Vilniaus etninės kultūros centras

Projekto vadovė: vyr. koordinatorė Sandra Bakanovaitė

Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

VEKCLKT Logotipasskaidrus