Savaitė su etnokultūra | Nemokami užsiėmimai

Savaitė su etnokultūra

Artėjant Kalėdoms, raginame atrasti laiko sau ir jaukiai, kūrybiškai praleisti žiemos vakarus! Gruodžio 10-14 dienomis kviečiame dalyvauti nemokamuose užsiėmimuose, kurių metu galėsite išmokti groti senaisiais muzikos instrumentais, drauge pasimokyti sutartinių atlikimo technikos, advento dainų ir žaidimų. Taip pat kartu pasiruošime ir lauksime Kalėdų – užsiėmimuose bus galimybė išmokti advento vainiko pynimo, šiaudinių sodų rišimo, nusilieti natūralaus vaško žvakę ir kt.

PlačiauSavaitė su etnokultūra | Nemokami užsiėmimai

Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų Advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkursas „LELIUMOJ”

Vainikai zaisliukai 107Visus Vilniaus miesto moksleivius kviečiame dalyvauti Advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“!  Ir šiemet žiemos švenčių lauksime klausydamiesi dainininkų ir pasakotojų, grožėdamiesi jaunųjų tautodailininkų darbais. Gabiausiųjų lauks nominacijos ir apdovanojimai.

PlačiauVilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų Advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkursas...

Prasidėjo projektas „Tradicijos vaikų animacijoje“

Piešiantis berniukas projekte „Tradicijos vaikų animacijoje“Vilniaus etninės kultūros centras šį rudenį pradėjo vykdyti projektą „Tradicijos vaikų animacijoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektas vyks iki pat metų pabaigos. Jo tikslas– sujungti socialines, tradicinės kultūros ir animacijos veiklas į vientisą procesą, suteikti dalyviams naujų įgūdžių ir žinių, skatinti jų susidomėjimą tradicine kultūra, kūrybinę raišką, tarpasmeninį bendravimą.

PlačiauPrasidėjo projektas „Tradicijos vaikų animacijoje“

Mažylių popietės

2012 05 27 074aKiekvieną penktadienį vyksiančios Mažylių popietės kviečia į Etninės kultūros centrą atvykti kartu su savo mažaisiais. Susitikimų metu mamos ir tėčiai su etnomuzikologe Lijana Šarkaite-Viluma mokysis tradicinių lopšinių ir žaidinimų.

PlačiauMažylių popietės

Vėlinių tradicijos miesto renginiuose

PlakatasSpalio pabaigoje Vilniaus etninės kultūros centras kviečia prisiminti išėjusius Anapilin ir rengia tradicinius Vėlinių renginius – akciją „Žvakutė ant užmiršto kapo“ bei giesmių valandą „Ir amžinoji šviesa jiems tešviečia“. Centro organizuojami Vėlinių renginiai ir šiemet šiuolaikiškai įtraukia miesto gyventojus į dviejų labai svarbių lietuvių papročių puoselėjimą – kapų lankymą ir mirusiųjų apgiedojimą.

PlačiauVėlinių tradicijos – miesto renginiuose

Vėlinių akcija „Žvakutė ant užmiršto kapo“

 

 

Untitled 1

Vilniaus etninės kultūros centras Karveliškių kapinių Beglobių kalnelyje organizuoja kasmetinę akciją „Žvakutė ant užmiršto kapo“, kurioje dalyvauja Vilniaus mokyklų moksleiviai. Akcijos dalyviai ne tik uždega žvakes ant nelankomų kapų, bet ir sutvarko Beglobių kalnelio aplinką.

Akcija vyks prieš moksleivių rudens atostogas – spalio 25 d. (ketvirtadienį).

Autobusai į Karveliškių kapines išvyks 14 val. iš aikštelės prie Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios, o į Vilnių grįš iki 17 val.

Visus, norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis iki spalio 12 dienos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Dėl daugiau informacijos kreiptis į Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorę ir organizatorę Vilmą Žukauskienę (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 2122593).

 

ETNO ketvirtadienis. Žvakių liejimas

 

Žvakių liejimas – tradicinis amatas, kuriuo seniau užsiimdavo nedaugelis. Dažniausiai moterys ir vaikai 25438765 10155043346356471 6661765733948789774 ožvakes liedavo ilgais vakarais. Tikėta, kad vaško žvakės padeda apsisaugoti nuo ligų, audrų ar kitų negandų. 

Spalio 25 d. 18 val. laukiame Jūsų užsiėmime, kuriame ne tik susipažinsite su žvakių liejimo amatu, bet ir patys pasigaminsite po natūraliu bičių vašku kvepiančią žvakę.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Žvakių liejimas

Vilnos vėlimo kursai

 

Smagu, kai ruduo šiltas ir gražus, tačiau po truputį vis žvalgomės į šiltesnius apdarus. Kviečiame15555735 10154786418239104 1393207854 n išmokti velti ir šaltąjį sezoną pasitikti su savo rankų darbo riešinėmis, šaliku ir kepure. Organizuojamas trijų užsiėmimų ciklas, skirtas pradedantiesiems, kurie užsiėmimų metu galės susipažinti su vilnos vėlimo technika, vilnos rūšimis, jos apdorojimo būdais, išmokti velti įvairius gaminius.

PlačiauVilnos vėlimo kursai