Pagrok Kaziukui!

rsz kaziukas

 

Artėja Kaziuko mugė ir prekybininkai jau kovo 2–4 dienomis nutūps Vilniaus gatves su verbomis, meduoliais, šaukštais, duona ir gira. Ir visgi kad mugė nebūtų vien nesibaigiantis pirkimas, kviečiame šventės guru Kaziuką nudžiuginti muzikos garsais!

PlačiauPagrok Kaziukui!

ETNO VAIKAMS. Gaminame Užgavėnių kaukes

etro 4 2

 

Vasario 3 d. 12.00 val. kviečiame vaikus ruoštis siautulingiausiai metų šventei kartu ir pasigaminti išskirtinę, savo rankų darbo Užgavėnių kaukę. Iš mūsų turimų kaukių formų gausos kiekvienas išsirinks sau mieliausią tradicinį personažą. Kaukes gaminame papjė mašė technika (pagaminamas kaukės pagrindas), vėliau namie kaukę galima nudažyti, dekoruoti.

PlačiauETNO VAIKAMS. Gaminame Užgavėnių kaukes

Vilnos vėlimo kursai vasaris

Gabijos kursai Copy

Žiema tik įsibėgėja, o šaltukas spaudžia vis stipriau – taigi vilnos gaminiai tampa neatsiejama žiemos detale. Organizuojamas trijų užsiėmimų ciklas, skirtas pradedantiesiems, kurie užsiėmimų metu galės susipažinti su vilnos vėlimo technika, vilnos rūšimis, jos apdorojimo būdais, išmokti velti įvairius gaminius.

PlačiauVilnos vėlimo kursai – vasaris

Juostų vijimo mokymai

 

Kviečiame iš arčiau susipažinti su vienu seniausių būdų audžiamomis – vytinėmis – juostomis. Senovėje atlikusios labiau praktinę funkciją, taip pat buvusios aprangos ir buities puošybos detalėmis, pastaruoju metu vytinės juostos sulaukia daug dėmesio, yra naujai interpretuojama ir pritaikoma detalė. Nors šis senas audimo būdas pažįstamas ir sutinkamas visame pasaulyje, tačiau kiekviename krašte vyrauja skirtingos spalvos bei tam regionui būdingi simboliai.rsz pynimai kankles 31

PlačiauJuostų vijimo mokymai

ETNO VAIKAMS. Žaidžiame stalo žaidimą „Baltų raštai“

 

Sausio 20 d. 12.00 val.  kviečiame vaikus į edukacinio stalo žaidimo „Baltų raštai“ pristatymą ir turnyrą. Stalo žaidimas, kurį Vilniaus etninės kultūros centras išleido praėjusių metų pabaigoje, tai puiki galimybė prisiliesti prie mūsų kultūros tradicijos – pažinti baltų simbolius bei suprasti jų reikšmę. Žaidimas buvo sukurtas populiaraus pasaulyje stalo žaidimo „Domino“ pagrindu, tačiau įprastai žaidimo kaladėlėse esančius taškelius naujai išleistame žaidime pakeitė tradiciniai baltų simboliai.rsz imgp4494 2

PlačiauETNO VAIKAMS. Žaidžiame stalo žaidimą „Baltų raštai“