Pirmasis šio sezono ETNO ketvirtadienis. Karpiniai

Su rudeniu grįžta ir Etno ketvirtadienių užsiėmimai. Kviečiame dalyvauti renginyje ir susipažinti su tradiciniais karpiniais. Tautodailininkė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė mokys karpyti užuolaidėles.karpiniai.jpg

Popieriaus karpinių menas, gimęs Rytų šalyse, o vėliau sparčiai paplitęs po visą pasaulį, Lietuvoje itin išpopuliarėjo XIX a. pabaigoje. Tuomet karpiniai naudoti namų interjero dekoravimui – žibintams, lentynoms, veidrodžių rėmams, langams, indaujoms puošti. Karpinių menas puikiai dera ir yra nesunkiai pritaikomas ir šiuolaikinėje kultūroje.

Su tautodailininke ir jos darbais plačiau susipažinti galima jos svetainėje: http://www.odetosgalerija.lt/

Data: rugsėjo 28 d. 17.30 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 6 €

REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/GzQkhkZWPqtObZD62
(Vietų skaičius ribotas)

 

 Kaip visuomet laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.
Užsiėmimų metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai ETNO arbata.

Detalesnė informacija el.paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. tel. 8 5 279 1287.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių dirbtuvių ar seminarų metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.