Pradedama meistrų registracija

Kvietimas į festivalį Šiaudo magija su tradiciniais sodais foneData: Liepos 22-28, 2019
Vieta: Vilnius, Lietuva: Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius)
Kaina:
Dalyvavimas festivalyje pasirenkamas pagal keturis variantus (A, B, C, D) aprašytus dokumente „Sąlygos ir taisyklės“. Priklausomai nuo to, kuris variantas pasirenkamas, kaina svyruoja nuo 30 Eur iki 382, 50 Eur. Studentams ir pensininkams taikomos nuolaidos paaiškintos ir nurodytos tame pačiame dokumente.

 Šiaudų meno festivalis – tarptautinis renginys, tradiciškai kas dvejus metus organizuojamas vis kitoje šalyje. 2019 metais įvairių šiaudo amatų entuziastai, meistrai ir mėgėjai renkasi Vilniuje, Lietuvoje.

Tautodailininkai, menininkai, dizaineriai, planuojantys Festivalyje vesti paskaitas ar organizuoti dirbtuves, mokymus, kviečiami registruotis jau dabar!

 

Visi, norintys iš arčiau susipažinti su unikaliomis rankdarbių technikomis, pasimokyti įvairių amatų, išbandyti save subtiliuose menuose, bus kviečiami registruotis vėliau, kuomet bus paskelbta preliminari Festivalio programa (balandžio mėn. pabaigoje).

Festivalio dalyviai turės galimybę susipažinti ne tik su įvairiomis Lietuvos šiaudų meno tradicijomis, bet ir keistis patirtimis, žiniomis ar tiesiog mokytis kitų Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šalių tradicinių amatų.

Tyrinėdami tradicijas mes sprendžiame ir šiaudų meno Lietuvoje ir pasaulyje ateities klausimus. Ieškosime būdų, kaip tęsti šiaudų meno tradiciją moderniame pasaulyje, kaip jį pritaikyti ekodizaino srityje.

Festivalio dalyviai bus supažindinti su lietuvių ir užsienio tautodailininkais, dirbinančiais įvairius šiaudo gaminius: virtuvės reikmenis, aplikacijas, paveikslus, papuošalus, suvenyrus, dėžutes, skrybėles, padėkliukus ir pan. Meistrai ves praktinius seminarus, kurių metu dalyviai išmoks rišti įvairius šiaudinius dirbinius, susipažins ir patys išmėgins įvairius tradicinių sodų rišimo būdus. Bus mokomasi rišti ir sodų puošybos elementus: paukštelius, saulutes, angeliukus ir kt., kurie gali būti traktuojami kaip atskiri dirbiniai. Festivaliui baigiantis bus surengta festivalio darbų paroda, po kurios dalyviai savo kūrinius išsiveš į namus. 

Dauguma Festivalio renginių vyks Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (Vilnius, Lietuva). Festivalio dalyviai, pildantys registracijos anketą, gales pasirinkti jiems patraukliausias dalyvavimo sąlygas. Organizatoriai planuoja turtingą kultūrinę programą, kuri supažindins visus Festivalio dalyvius su lietuviškomis šiaudų meno tradicijomis.

 • • Lietuvos meistrų ir užsienio svečių šiaudinių sodų ir kitų šiaudo dirbinių dirbtuvės;
  • Apsilankymas Zanavykų muziejuje, kuriame bus parodytas duonos kelias nuo rugių kūlimo iki pat mūsų stalo;
  • Ekskursija po Vilnių;
  • Susipažinimas su turtingu Lietuvos folkloru – galimybė dalyvauti kupiškėniško vestuvinio sodo išpirkimo ceremonijoje, kurį pademonstruos Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“;
  • Sintautų kultūros centro ansamblio „Santaka“ pasirodymas, kuriame bus demonstruojama viena gražiausių lauko darbų apeigų – rugiapjūtės pabaigtuvės;
  • Dokumentinių kino filmų „Dangaus sodai“ (rež. A. Tarvydas), „Sodų karalystė Juškų namelyje“ (rež. A. Liorančas) ir „Rugiapjūtės papročiai: svečias, jievaras, vainikas“ (rež. R. Balkutė ir N. Laurinkienė) peržiūros;
  • Sodų tyrinėtojų J. Vaiškūno, V. Tumėno ir kt. paskaitos.

 

Detali Festivalio renginių programa ir darbotvarkė bus paskelbta pasibaigus dirbtuves vedančių meistrų registracijai – balandžio mėnesio pabaigoje.

Išsami informacija Festivalio dalyviams, Festivalio sąlygos ir taisyklės

 

KONTAKTAI

Organizatoriai:

Vilniaus etninės kultūros centras
Pamėnkalnio g. 34, Vilnius
Lithuania
www.etno.lt

Festivalio rengėja
Marija Liugienė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vyriausioji festivalio koordinatorė
Eglė Česnakavičiūtė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

PARTNERIAI

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menu mokykla www.cmm.lt
Vilniaus dailiųjų amatų asociacija www.vdaa.lt ;www.seniejiamatai.lt
Zanavykų muziejus www.zanavykumuziejus.lt