Kadagys

Vilniaus miesto Tėvynės sąjungos folkloro ansamblis „Kadagys“

Neužmirštamąjį 1991 metų sausį iš visos Lietuvos prie Seimo susirinkę žmonės ne vieną naktį budėjo saugodami šį Lietuvai svarbų pastatą ir jame dirbančius tautos atstovus. Kartu su kitais čia sargybą einančiam ir prie laužų dainuojančiam Vytautui Bronislovui Račiūnui tuomet ir kilo mintis įkurti folkloro ansamblį, kuris vėliau buvo pavadintas „Kadagiu“.

Aplink V. B. Račiūną, turinti organizatoriaus gyslelę ir nejučia tapusį lyderiu, ėmė burtis norintys dainuoti žmonės. Jie ir tapo ansamblio, oficialiai pradėjusio gyvuoti 1993 m., branduoliu. Nuo Panevėžio kilęs V. B. Račiūnas ansamblio dalyvius daugiausia mokė savo krašto dainų.

Nuo pat įsikūrimo „Kadagys“ aktyviai dalyvauja visuose Tėvynės sąjungos renginiuose, kartu su publika dainuoja patriotines dainas. Neatsitiktinai „Kadagio“ repertuare vyrauja įvairių laikotarpių karinės-istorinės dainos.

Ansamblio dalyviai mielai koncertuoja ir Vilniaus mokyklose, supažindina moksleivius su visų Lietuvos regionų dainomis, rateliais ir šokiais.

Ansamblis yra koncertavęs ir už Lietuvos ribų: etninėse lietuvių žemėse Gudijoje, Lenkijoje, Karaliaučiuje, Tilžėje, lietuviška „Kadagio“ daina skambėjo Krokuvoje, Varšuvoje, Tartu, Daugpilyje, Bauskėje, Briuselyje.

Mirus V. B. Račiūnui, nuo 2006 m. liepos mėn., tęsdama tas pačias tradicijas, ansambliui vadovauja Irena Račiūnienė.

Ansamblio vadovė –Rasa Gelčienė
Mob. 8 686 92412.