Obelija

Folkloro grupė „Obelija“

Obelija. Dzūkai dar atmena, kad šis žodis reiškia apleistą obelų sodą. Ansambliečiai tiki, kad senolių dainos, kaip ir senos obelys, yra žavios ir gali būti atgaivintos, prikeltos naujam gyvenimui. Būtent todėl grupės nariai ne tik mokosi negirdėtų dainų ir sutartinių iš dainų rinkinių ar dainynų, bet ir patys rengia ekspedicijas jų užrašinėti ir gaivinti.

Labiausiai jie yra pamėgę dzūkiškas dainas, todėl po Dzūkiją ir keliauja tikėdamiesi atrasti dar negirdėtų dainų bei išmokti jas iš pirmų lūpų. Bekeliaudami po kaimus ir bendraudami su dar gyvą dainavimo tradiciją tęsiančiais senoliais, ansambliečiai džiaugiasi ne tik įgaunantys neįkainojamos patirties, bet ir „pasikraunantys“ nuostabios tyrų kaimo žmonių energijos.

Iš senolių išmoktas dainas grupė greitai pamilsta ir įtraukia į savo repertuarą, įnešdama ir šiek tiek savitumo, priderindama muzikos instrumentų.

„Obelijoje“ – Vilniaus studentai, kurių atliekamoms dainoms pritaria kanklės, senovinis būgnas, smuikas ar dūdelė.

Ansambliečiai vilki rekonstruotais pačių siūtais XIII–XIVa. LDK drabužiais. Jie mokosi ir senovinių amatų, gilinasi į to laikmečio kultūros subtilybes, taip atrasdami ryšį tarp praeities žmonių gyvenimo būdo ir dainos.

Kontaktams:
Eglė Česnakavičiūtė.
Mob. 8 652 80 622.
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.