Virvytė

Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Virvytė“ (žem. Virvītė)

Tai – jaunų šeimų kolektyvas, kuriame kartu su daina auga ir žavūs, ką tik pasaulį išvydę mažyliai, judrūs, nenustygstantys darželinukai, įnoringi paaugliai ir liaudies kūrybą pamilę jų tėčiai bei mamos. Šilta ir jauki bendruomenė... Pasak ansambliečių, „Virvytė“ yra būdas kartu patirti gražią poeziją ir malonų dainavimą sykiu“.

Prie Akademinės žemaičių jaunimo korporacijos „Samogitia“ veikiančiam kolektyvui jau 20 metų. 1995 m. pabaigoje jį subūrė etnomuzikologijos studijas pradėjusi Loreta Sungailienė (Mukaitė) su savo bendraminčiais – studentais, į Vilnių atvykusiais daugiausia iš Žemaitijos regiono. Jaunųjų dainininkų lūpose ir širdyse suskambo jų prigimčiai artima tęstinė žemaičių daugiabalsė daina. Žemaitijos regiono tradicinė muzika sudaro Akademinio žemaičių jaunimo korporacijos folkloro ansamblio „Virvytė“ repertuaro pagrindą. Šio Lietuvos krašto dainas kolektyvas traukia drąsiai ir natūraliu muzikos ir tarmiško žodžio pajautimu. Tai girdėti kompaktinėse plokštelėse „Par Vėdogrė lauka“ (2000 m.), „Vuoj strazdeli, strazdeli“ (2002 m.), „Aš budavuosiu marga dvareli“ (2009 m.), modernizuoto žemaičių folkloro projekto „A mon sakā?“ garso publikacijoje (2005 m.), ansamblio DVD filme „Augam so daino. Augam su daina“ (2010 m.).

Naujas kolektyvo raidos etapas prasidėjo tuomet, kai akademinio jaunimo kolektyvas pamažu tapo gražiu jaunų šeimų sambūriu. „Virvytės“ šeimų ir bičiulių ratą papildė ir keletas buvusių Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ narių su šeimomis. Tad šiandien „Virvytė“ – dainuojančių ir muzikuojančių šeimų kolektyvas, kuris buria apie 60 žmonių nuo 3 iki 43 metų amžiaus ir populiarina tradicinės kultūros vertybes tarp jaunų šeimų. Ansamblis aktyviai puoselėja autentiškąją įvairių Lietuvos regionų folkloro atlikimo tradiciją ir šiuolaikines jos interpretavimo galimybes. Kolektyvas yra parengęs kalendorinėms (advento-Kalėdų, Velykų-Jurginių), šeimos šventėms ir apeigoms (vardynoms, įkurtuvėms, palankynoms), Raseinių, Mosėdžio kraštų vietinėms folkloro tradicijoms skirtas programas, taip pat temines programas apie paukščio, obels įvaizdžius lietuvių folklore. 2015 m. rudenį 20-ies kūrybinės veiklos metų jubiliejaus proga LR Prezidentūroje ansamblis surengė žemaičių tradicinę muziką pristatančią pažintinę popietę „Aš tou suodna skinsio”, kuri buvo skirtas Etnografinių regionų metams paminėti. 2015 m. vasarą LLKC surengtame ir LRT televizijos transliuotame tautinio kostiumo konkurse „Išausta tapatybė“ „Virvytės“ ansambliečiai tapo nugalėtojais dviejose kategorijose – „Geriausi šeimos tautiniai kostiumai“, „Asmeninis vaikiškas tautinis kostiumas“. Visi kolektyvo nariai dėvi asmeninius savo ir profesionalių meistrų rankomis gamintus kostiumus.

„Virvytė“ koncertuoja Dainų šventės Folkloro dienos renginiuose, tarptautiniuose folkloro festivaliuose Lietuvoje („Skamba skamba kankliai“, „Baltica“ ir kt.), pasirodo įvairiuose televizijos projektuose, vasarą rengia šeimų etnokultūrinio ugdymo stovyklą, prisideda prie vaikų ir jaunimo meninio ugdymo programų įgyvendinimo.

Ansamblio vadovė – Loreta Sungailienė.
Mob. 8 686 55 373.
Faks. (8 5) 261 9670.
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.