Leidinius galima įsigyti Vilniaus etninės kultūros centre (Pamenkalnio g. 34, Vilnius) arba centro organizuojamų renginių metu.

Vilniaus miesto folkloro ansambliai

Sudarė: Vilma Žukauskienė, Stasys Kavaliauskas.

Leidinyje pateikiama informacija apie suaugusiųjų bei vaikų ir moksleivių folkloro kolektyvus.

Lietuvių tradicinės vestuvės

Irenos Čepienės knygoje „Lietuvių tradicinės vestuvės” išsamiai aprašomi įvairių Lietuvos etnografinių regionų vestuviniai papročiai ir apeigos, nuo piršlybų iki sugrąžtų. Plačiausiai nagrinėjamos XIX a. pabaigos -XX a. pradžios vestuvių apeigos. Pateikiami tradicinių vestuvių veikėjai, jų funkcijos. Kiekvienas nesiruošiantis tuoktis šioje knygoje ras ir pritaikys sau priimtinus tradicinių vestuvių elementus - papročius ar apeigas, nulemiančias šiuolaikinių vestuvių scenarijų.

Sodo rėda

Sudarė: Marija Liugienė

Sodas - tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis”, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Sodas rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydami sakralią erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu - rojumi arba dausomis.
Leidinyje pasakojama apie tradicinius šiaudinius sodus: jų simbolikos archetipus, sakralumą, aprašomos sodo vėrimo technologinis procesas su schemomis ir nuotraukomis, pateikiama gausybė muziejinių ir šiuolaikinių sodų pavyzdžių.
Knyga turėtų būti naudinga visiems, besidomintiems lietuvių paprotine dekoratyvine daile, siekiantiems puoselėti bei saugoti lietuvių liaudies kultūros vertybes. Šia knyga turėtų susidomėti technologijų mokytojai, etninės kultūros specialistai ir visi, norintys patys išmokti ir susirišti savo sodą.

Išleista 2012 m.

Stalo žaidimas „Kon saka“

"KON SAKA?“ PIRMASIS TARMIŲ ŽAIDIMAS LIETUVOJE

Tarmė yra vienas reikšmingiausių kultūrinių elementų, skiriantis vieną etnografinę sritį nuo kitos ir konstruojantis etnografinį tapatumą. Dėl to Vilniaus etninės kultūros centras nusprendė parengti ir išleisti pirmąjį Lietuvoje edukacinį tarmių žaidimą.

Žaidimą sudaro žaidimo lenta (joje vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su išskirtais penkiais Lietuvos etnografiniais regionais ir jų centrais), 5 ėjimo figūrėlės, 300 žaidimo kortų su 900 tarminių žodžių iš keturių Lietuvos etnografinių regionų ir lankstinukas su pagrindine informacija bei taisyklėmis. Žaidimo pakuotė išsiskirtinė - ne kartotoninė dėžutė, kaip įprasta, o lininis maišelis.

Tarmių žaidimas „Kon saka?“ neturi amžiaus apribojimų. Jį žaisti gali visi, kas jau moka skaityti, geba savarankiškai sudaryti sakinius ir asociatyviai mąstyti. Todėl žaidimas yra atviras visiems ir gali būti naudojamas mokyklose pamokų ir užklasinės veiklos metu, taip pat kitose kultūros, švietimo įstaigose, įvairiose laisvalaikio leidimo vietose ar šeimoje. Šis žaidimas būtų puiki dovana jūsų artimiesiems ar verslo partneriams.

Išleista 2013 m.