Foto albumas SKAMBA SKAMBA KANKLIAI

Albumas Skamba skamba kankliai

Folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ fotografas Vytautas Daraškevičius fotografuoja nuo 1976 m. iki šių dienų. Unikalus fotografo žvilgsnis iš arti atskleidžia kasmetinio folkloro festivalio gyvenimą. Albume atrinktos festivalio dalyvių nuotraukos demonstruoja festivalio energiją, žmonių entuziazmą, nuotraukose užfiksuoti besikeičiantys veidai bei ilgamečiai festivalio dalyviai.

Fotografas Vytautas Daraškevičius – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1983 m. Fotografuoja daugiau nei 50 metų. Surengė virš keturiasdešimties personalinių fotografijos parodų. Lietuvoje bei užsienyje eksponuojamos jo fotografijos ne kartą pelnė apdovanojimus.

V. Daraškevičius daug dirba ir kaupia medžiagą lietuvių etnokultūros tematika. Net keli jo fotografijų ciklai apie lietuvių kalendorines šventes buvo eksponuojami ir apdovanoti pasaulinėje folkloro fotografijų parodoje-konkurse Humanity Photo Awards (HPA), organizuojamoje Kinijos folkloro fotografijos asociacijos kartu su UNESCO ir kas dveji metai rengiamoje Kinijoje. Yra išleidęs keletą leidinių: 2007 m. foto albumą „Trumpiausios nakties paslaptis“, 2009 m. Vilniaus etninės kultūros centras išleido V. Daraškevičiaus foto albumą „Kaziuko mugė“ (kartu su prof. Liberto Klimkos straipsniais), 2013 m. foto albumą „Nepaprastoji Kinija. Du žvilgsniai“ (kartu su Song Džendžiun). Kai kurie iš fotoalbume naudotų kadrų yra gavę apdovanojimų tarptautinėse parodose, pateko į almanachą „Lietuvos fotografija“.

Kaina: 15 Eur

Visus leidinius galima įsigyti Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius) arba Centro organizuojamų renginių metu.

Albumo dailininkas Laimis Kosevičius
Projekto vadovė Marytė Liugienė

Leidybos metai: 2017

Pavartyti dalį leidinio

Daugiau apie Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“