Skamba skamba kankliai 2022

SKK 22 FB renginio virselis apkirptas 3x2Gegužės 26–29 dienomis Vilniuje vyks 49-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Šis renginys yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios etninės muzikos festivalių, per savo ilgus gyvavimo metus tapęs kasmetiniais visos Lietuvos folkloro gerbėjų „atlaidais“. Tradiciškai paskutinįjį gegužės savaitgalį vykstantis festivalis kasmet suburia gausią, stiprių saitų surištą bendruomenę.

Šių metų festivalis dedikuotas Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukakčiai. Tai atsispindės sūduvių etninę kultūrą pristatančiuose renginiuose, tarp kurių – Sūduvos krašto tautodailės darbų paroda, mokslinis-praktinis simpoziumas, Sūduvos folkloro ansamblių koncertas, susitikimas su dainininkais, tebetęsiančiais sūduvių dainavimo tradiciją ir ją perduodančiais jaunajai kartai.
 
Vyks ir gausybė kitų renginių, kuriuose festivalio svečiai galės išvysti Lietuvos bei užsienio šalių folkloro kolektyvų pasirodymus, išgirsti sutartinių skambesį, sudalyvauti festivalio kino peržiūroje, tautodailės ir tradicinių amatų mugėje, kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su užsienio svečių papročiais ir tradicijomis bei įsilieti į festivalio veiksmą dainuojant ir šokant kartu su visa folkloro bendruomene.
 
Detali festivalio programa bus paskelbta netrukus.

Festivalio rengėjai Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.