Sveikiname konkurso „Leliumoj“ laureatus bei diplomantus!

by Greta
Peržiūros: 389
Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Simono Stanevičiaus progimnazijoje vykęs renginys subūrė pilną salę konkurso dalyvių, juos rengusių mokytojų ir pasiklausyti, pasigrožėti bei palaikyti susirinkusių žiūrovų. Džiaugtis išties buvo kuo: įvairių amžiaus kategorijų kolektyvai atliko tiek tradiciškai, tiek šiuolaikiškai interpretuotas advento-Kalėdų laikotarpio dainas, iškalbingi pasakoriai tarmiškai sekė pasakojamosios tautosakos kūrinius, o eglės šakas dabino moksleivių rankomis gaminti papuošimai.

Konkursas parodė, jog ne tik mokyklose, bet ir šeimose yra puoselėjamos tradicijos: tėvai vaikams įdiegia meilę folklorui, perduoda savo gimtąją tarmę, pamoko tautosakos kūrinių. Komisijos nariai džiaugėsi, jog pasakotojai sugebėjo atskleisti mūsų tautosakos grožį, autentiškai bei išraiškingai atlikdami kūrinius, pasižyminčius kalbos turtingumu – ištiktukų bei deminutyvų gausumu, poetiškumu, dainingumu.

Komisijos pirmininkė Milda Ričkutė pastebėjo, jog kai kuriems atlikėjams iki užtikrinto pasirodymo scenoje pritrūko „tos paskutinės nakties“ pasiruošimui, mat toks renginio formatas įpareigoja siekti kokybiško atlikimo. Vis dėlto, buvo puikių kolektyvų, degančių tuo, ką daro, suprantančių apie ką dainuoja, ir iš širdies atliekančių savo pasirinktus bei aranžuotus kūrinius. Taigi, ruošimasis tokiam konkursui – puiki galimybė muzikuoti, kurti ir patirti bendrystės jausmą ansambliams.

Šventinę atmosferą renginyje padėjo sukurti moksleivių gaminti kalėdiniai papuošimai, kurie labiau nei tradiciškumu pasižymėjo originalumu, medžiagų bei technikų įvairove. Ant eglės šakų kabėjo tiek iš natūralių medžiagų, tiek iš antrinės žaliavos padaryti žaisliukai, iš kurių komisija išrinko tradiciškiausią bei kruopščiausiai pagamintą kūrinį.

Po konkurso dalyvių pasirodymų ir žaidimų pertraukėlės, per kurią komisija įvertino visus atlikėjus bei žaisliukų kūrėjus, laureatai buvo apdovanoti ypatingu prizu – specialiai šiam konkursui kurta elnio devyniaragio statulėle, simbolizuojančia mitologinių įvaizdžių kupiną mūsų tautosaką.

Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams bei jiems padėjusiems ruoštis mokytojams ir sveikiname diplomantus bei laureatus!

Konkurso laureatai

1. GERIAUSIAI ŠIUOLAIKIŠKAI INTERPRETUOTOS DAINOS ATLIKĖJAI
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos vyresniųjų klasių moksleivių grupė už atliktą dainą “Kas buvo girioj pamigįs” (mokytojos Justina Bradauskienė ir Eugenija Drungilienė)
 
2. GERIAUSI AUTENTIŠKOS DAINOS ATLIKĖJAI
Vilniaus šv. Juozapo mokyklos folkloro ansamblis “Sodelis” (vadovė Dalia Vaicenavičienė)
 
3. GERIAUSIAS PASAKOTOJAS
Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos moksleivis Juras Vosylius (mokytoja Vandutė Šlionskienė)
 
4. UŽ IŠRAIŠKINGĄ PASAKOJIMĄ
Vilniaus Balsių progimnazijos pasakotoja Rusnė Tretjakovaitė (mokytoja Alma Sandunavičienė)
 
5. TRADICIŠKIAUSIO KALĖDŲ EGLUTĖS ŽAISLO AUTORIUS
Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ dalyvė Jogailė Endzelytė (vadovė Vida Laurukėnaitė–Bilkienė)
 
6. KRUOPŠČIAUSIAI SUKURTO KALĖDŲ EGLUTĖS ŽAISLO AUTORIUS
Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos moksleivė Dovilė Urbelytė (mokytoja Roma Drakšienė)
 

KONKURSO DIPLOMANTAI

1. GERIAUSI AUTENTIŠKOS DAINOS ATLIKĖJAI
Vilniaus Balsių progimnazijos dainininkai: Meda Grigutytė, Aistė Bagdonavičiūtė, Saulė Suchockaitė,  Justina Andriejūnaitė, Gertė Šimkevičiūtė, Goda Gailiūnaitė, Dominyka Veniūtė, Emilija Vitkovskytė (vadovės Asta Čepulienė ir Aušra Šiaučiulienė)