Knygos pristatymas, parodos atidarymas

Aukštesnė kategorija: LT
Peržiūros: 2149
Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Šiam darbui panaudota medžiaga (nuotraukos, pavyzdžiai, pasakojimai ir kt.) iš privačių pateikėjų, didesnės dalies Lietuvos muziejų ir asmeninio archyvo. Nežiūrint to, kad knygoje yra nemažai nuotraukų su duodamais pavyzdžiais ir paaiškinamųjų gamybos technikos detalių, leidinio pabaigoje dar pateikiami keli skyriai (pvz. Priedas ir pan.), kuriuose yra papildomos informacijos apie kai kurių daiktų gamybos procesus (nėrimą, mezgimą, pynimą, rišimą), taip pat apie tekstuose rečiau vartojamus terminus ir jų paplitimą. Yra ir naudotos literatūros bei šaltinių sąrašas.
Knyga skirta visiems besidomintiems savo tautos etnine kultūra.

Editos PEdita Petravičienė

25 kūrybinio darbo metai - tai ilgos, nuoseklios studijos drabužių, aksesuarų ir galanterijos dirbinių kūrimo srityje. Paskutinį dešimtmetį dirbau visiškai savarankiškai, be samdomų darbuotojų ir pagalbininkų. Gerai  įvaldžiau siuvimo amatą, sukūriau ir pagaminau daugybę autorinių kūrinių, nuo paprasčiausio kasdienio  rūbelio iki prabangios vestuvinės suknelės, nuo vienetinio rūbo iki ansamblio, repzezentuojančio atitinkamą  įmonę. Labiausiai išstudijuota rūbų moterims sritis. Rankines, kaip kūrybinį objektą, pasirinkau prieš  penkerius metus.Tai atskira, siaura, bet ne mažiau įdomi meninė veikla. Mane žavi rankinės reikalingumas,  neišvengiamybė moters gyvenime, ji yra neatsiejama įvaizdžio detalė, galinti ne tik tarnauti, bet ir papildyti,  papuošti, praturtinti moters ansamblį.
Sukūriau savitą rankinių gamybos ir dekoravimo technologiją. Rankines gaminu iš lininio, vilnonio, gobeleninio audinio. Dekoruoju įvairiais būdais - klasikiniu siuvinėjimu, siuvinėjimu juostelėmis, skiautelėmis, aplikavimu, vėlimu, derinant įvairias technikas, atrandant naujas technologijas. Man ypač svarbu, kad rankinės būtų ilgaamžės, lengvos ir patvarios. „Sušiuolaikinau“ Klaipėdos krašto tautinio kostiumo elementą delmoną, kuris būdavo tvirtinamas prie juosmens juostos. Šiais laikais moterys juostų nenešioja, bet labai priimtina dėvėti delmoniuką pasikabinus įstrižai per petį. Telefonas, pinigai, akiniai, raktai tapo nuolatiniu moters palydovu - juos nešiotis delmonas ypač tinkamas. Tai tarytum kabanti  kišenė. Žaviuosi liaudies menu. Dekore naudoju tautodailės elementus, kompozicinius sprendimus.
Džiaugiuosi galimybe pristatyti šioje parodoje dalelę savo kūrybos.