Vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Saulytė 2016“

Gegužės 29 dieną (sekmadienį) 12.00-17.00 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino kieme

saulyte logoŠių metų gegužės 29 dieną jau 24-ąjį kartą sostinėje sušvis Vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Saulytėˮ – vienintelė vaikų folkloro šventė Vilniaus mieste, kuri šiais metais visus sukvies į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemą. 

„Saulytėsˮ šventės metu visų atėjusių lauks vaikų ir jaunimo folkloro grupių bei pavienių atlikėjų koncertas, kuriame dalyvaus folkloro ansambliai iš Vilniaus, Švenčionių, Panevėžio, Klaipėdos, Telšių,  Vilniaus tautinių mažumų – rusų bei totorių – vaikų folkloro grupės, taip pat vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis-2015ˮ laureatai. 2016-ieji metai paskelbti BENDRUOMENIŲ METAIS, „Saulytė“ tokius metus išgyvena kasmet, juk etninės kultūros reiškinius ilgus šimtmečius ir kuria bendruomenė, o šiandien iš senų klodų užrašytas dainas, šokius atlieka vaikų ir jaunimo bendruomenė.

Šių metų „Saulytės“ šventinės programos naujovė - Lietuvos vaikų ir jaunimo piešinių konkursas „Mano pasaka”. Konkurso tikslas – kūrybiškai interpretuojant ir iliustruojant tradicinę pasaką, skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, plėsti konkurso dalyvių kūrybinės vaizduotės ribas. Lietuvos vaikai (3-18 metų amžiaus) jau nuo balandžio mėnesio pradžios piešė pasaką „Saulės ir mėnulio ginčas“, kurios tekstą bei garsinį pasakos variantą, įskaitytą Veronikos Povilionienės, galėjo rasti Vilniaus etninės kultūros centro puslapyje bei socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje. Sulaukėme virš 200 piešinių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Anglijos, Australijos. Šventės metu vyks piešinių konkurso laureatų piešinių paroda.

Netrūks ir pramogų vaikams. Renginyje bus kviečiama suptis sūpuoklėmis, kartu su tautodailininku - žalvario meistru Stasiu Bagdonavičiumi nusikalti papuošalus iš žalvario, vario, žaisti įvairius lauko žaidimus bei dūkti kartu su judrius lauko žaidimus vedančia teta.  Vaikų kapelijos, muzikantai visus pakvies šokti, linksmintis vakaronėje.

„Saulytėsˮ organizatoriai viliasi, kad šventinę dieną netrūks nei saulės šilumos, nei skambaus vaikų juoko, o renginyje patirtos geros emocijos visus šventės dalyvius lydės ištisus metus.

 

Vaikų ir jaunimo folkloro šventės „Saulytė 2016“ programa

Nuo 12.00 val. veikia žaidimų ir tradicinių amatų kiemas. Dalyvauja žalvario papuošalų kalimo meistras, juostų audimo tautodailininkė. Vaikai turi galimybę nusiausti draugystės juostelę, nusikalti sau papuošalus – saulytes (seges), žiedą, apyrankę. Žaidimai: judrūs tradiciniai lauko žaidimai, lauko rungtys, sūpuoklės ir kitos atrakcijos.

 Koncerto programa

 1. Elzė Vaicenavičiūtė, Gytis Vaicenavičius, Liucija Vaicenavičiūtė, vadovė Dalia Vaicenavičienė.
 2. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ansamblis "Rugelis", vadovė Jelena Valiulienė.
 3. Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Kuršiukai“ instrumentinė grupė, vadovai Alvydas Vozgirdas ir Gabija Kochanskaitė.
 4. Panevėžio miesto folkloro ansamblio „Raskila“ vaikų grupė, vadovė Lina Vilienė.
 5. Telšių savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, vadovė Rita Macijauskienė.
 6.  Vilniaus Viršuliškių mokyklos folkloro ansamblis „Viršulis“, vad. Dalia Šmatavičienė.
 7. Vilniaus menų mokyklos-darželio „Dainorėliai“ moksleivių folklorinis ansamblis, vadovė Almonė Rakauskienė.
 8. Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos folkloro ansamblis „Vyturys“, vadovė Rasa Guželienė.
 9. Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsuˮ, vadovai Almira Parmaksizoglu ir Liutauras Milišauskas.
 10.  Medeinos pradinės mokyklos moksleiviai – (broliukas ir sesutė) Joris ir Gija Jarmalavičiai, vadovė Irma Dobrovolskienė.
 11. Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Bitinėlis“, vadovė Asta Čepulienė.
 12. Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos folkloro studija „Aglija“, vadovas Algirdas Klova.
 13. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos folkloro studija „Jurgelis meistrelis“, vadovės: Darija Juodzevičienė ir Birutė Lašinskienė.
 14. Groja Algirdas Klova ir jo mokinys Vidas Bacevičius.
 15. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos jaunimo folklorinis ansamblis "Aušrela", vadovas Kazimieras Pranskus.
  16. Vilniaus miesto vaikų folkloro ansamblis „Virvytukai“, vadovė Loreta Sungailienė. Žaidimai su pačiais mažiausiais.
  17. Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleivių folklorinis ansamblis, vadovė Laima Gorobec.
  18.  Vilniaus Valdorfo mokyklos moksleivių folkloro ansamblis „Perkūno oželiai“, vadovė Kotryna Macijauskienė.
  19. Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro bei Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Arinuška” jaunesniųjų grupės, vadovai  Irena ir Nikolajus Zacharovai, pedagogai Arina Zacharova, Irma Fedaravičiūtė, Ingrida Fedaravičiūtė, Viktor Žabrov.
  20. Vilniaus Žvėryno gimnazijos folkloro ansamblis „Dolija“, vad. Vilija Vaitkienė. (20 min.)

Vakaronė ~ 16.40 val. (groja koncerte dalyvavę ansambliai)