Koncertas „Vidury lauko grūšelė“

Plakatas Grusele 2016 facebookuiKviečiame pasiklausyti neeilinių tradicinės muzikos interpretacijų 2016 m. gruodžio 18 d. 15 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje. Koncertas nemokamas.

Kasmetiniame Advento laikotarpio koncerte „Vidury lauko grūšelė“ šiemet pristatoma nauja programa, kurią kartu kurs multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“.

 

Koncerto sumanytoja Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ meno vadovė Milda Ričkutė pasakodama apie savo kūrybinę viziją pabrėžia Advento laikotarpio simboliškumą.

„Advente, laukimo laikotarpyje, žmonės buvo linkę apmąstyti savo ir viso pasaulio būtį. Šįkart ir mes norime leistis į kūrybinius apmąstymus, svarbiausia, pagrindu pasitelkdami liaudies kūrybą ir tradicinius simbolius,“ – teigia M. Ričkutė.

Pasirinktos tradicinės dainos, kuriose yra minimi medžiai-gyvenimo palydovai. Pasaulio medis – simbolinis lietuvio pasaulio sampratos atspindys. Medis lietuvio gyvenime yra ašis, gyvybės ir prieglobsčio teikėjas, tarsi šeimos narys.

Tradicinėms dainoms naujus elektroninius, pučiamųjų ir styginių instrumentų skambesius kursiantys Saulius Petreikis ir Vytautas Mikeliūnas puikiai jaučia tradicinę liaudies muziką.

„Mano tėvas ir senelis buvo liaudies muzikantai, tad folkloras man labai artimas. Studijų metais supratau, kad klasikinė muzika – ne man. Ėmiau smagintis džiazuodamas trimitu ir pūsdamas visokias fleitas bei dūdeles,“ – pasakoja S. Petreikis.

Folkloro ansamblis „Ratilio“ ir Saulius Petreikis bendram projektui susiburia jau ne pirmą kartą. Kartu jie ruošė adventinę programą 2013 metais bei Baltų vienybės dienai skirtą programą šiemet (2016 m. rugsėjį).

„Saulius labai gerai jaučia tradiciją, jaučia nuotaiką, su juo lengva kartu kurti,“ – džiaugiasi „Ratilio“ vadovė.

Rengėjas Vilniaus etninės kultūros centras.