Skamba skamba kankliai 2023 | 50-asis tarptautinis folkloro festivalis

mmmJau 50-ąjį kartą Vilniuje organizuojamas tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Gegužės 25–28 d. Vilniaus mieste susiburia profesionalūs tradicinės muzikos gerbėjai, puoselėtojai, tautodailininkai, amatų meistrai ir folkloro entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios etninės muzikos festivalių, per savo ilgus gyvavimo metus tapęs kasmetine visos Lietuvos folkloro gerbėjų tradicija. Susibūrusi gausi ir stiprių saitų surišta bendruomenė kasmet, gegužės paskutinįjį savaitgalį, panardina vilniečius ir sostinės svečius į gyvos, iš kartos į kartą perduodamos kultūros tėkmę. 

Įvairiose Vilniaus erdvėse vyks gausybė renginių, kuriuose festivalio svečiai galės išvysti Lietuvos bei užsienio šalių folkloro kolektyvų pasirodymus, išgirsti sutartinių skambesį, dalyvauti tautodailės ir tradicinių amatų mugėje, kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su užsienio svečių papročiais ir tradicijomis bei įsilieti į festivalio veiksmą dainuojant ir šokant kartu su visa folkloro bendruomene.

Detali festivalio programa bus paskelbta netrukus.

Festivalio rengėjai Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.