Konkurso „Leliumoj“ rezultatai

Juodšilių Šilo Viktorija Bricaitė 7Gruodžio 7 d. įvyko kasmetinis Vilniaus moksleivių advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkursas „Leliumoj“. Šiemet jis vyko nuotoliniu būdu – konkurso dalyviai siuntė vaizdo įrašus su atliekamais tautosakos kūriniais bei savo gamintų tautodailės dirbinių – kalėdinių žaisliukų – nuotraukas.

Džiugu, jog pirmą kartą virtualiai vykęs konkursas sulaukė moksleivių bei jų mokytojų susidomėjimo. Kiekvienas dalyvis į tai pažvelgė kūrybiškai ir komisijai įvertinti pateikė įrašus su meninėmis kompozicijomis, nors vertinamas buvo tik jų turinys – pats kūrinių atlikimas. Visi dalyviai buvo apdovanoti „Leliumoj“ saldainių krepšeliais, o konkurso laureatai – specialiais šiam konkursui kurtais prizais – elnio devyniaragio statulėlėmis.

Tautosakos vertinimo komisijoje buvo Dalia Vaicenavičienė, Irena Jankutė ir Loreta Stoliarovienė, kurios įvertino moksleivių pasirodymus ir išrinko laureatus bei diplomantus. Tautodailės srities laureatus išrinko Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrejų bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė ir Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorės ir organizatorė, tautodailininkė Marija Liugienė.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams bei jiems padėjusiems ruoštis mokytojams ir sveikiname diplomantus bei laureatus!


LAUREATAI

Jurgis Linkevičius, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, mokytoja Dalia Magylienė – už geriausią autentiškos dainos atlikimą.

Balsių progimnazijos folkloro ansamblio “Bitinėlis” dalyvės Barbora Pažemeckaitė, Mėta Matulevičiūtė, Rusnė Trimonytė, Aimėja Nestiukaitė, mokytoja Aušra Šiaučiulienė – už geriausią autentiškos dainos atlikimą.

Ada Ambrazaitė, Vilniaus Senvagės gimnazija, mokytoja Alma Sandunavičienė – už geriausią pasakojimą.

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Verdenė“ dailės studija „Teptukas“, mokytoja Alina Lukšėnienė – už tradiciškiausius žaislus (šiaudinius paukščius, angelus, eglutes).

Vilniaus Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Liepsnelė“ etninės veiklos grupė, mokytoja Dalia Šmatavičienė – už originaliausius kalėdinius žaisliukus (paukštelius iš siūlų).


DIPLOMANTAI

Kotryna Kontenytė, Vilniaus „Minties“ gimnazija, mokytoja Jovita Štikelienė – už gerą autentiškos dainos atlikimą.

Gabija Aleksiejūnaitė, Ieva Kelpšaitė, Jokūbas Trinkūnas, Vilniaus Senvagės gimnazija, mokytoja Aušra Šiaučiulienė – už gerą autentiškos dainos atlikimą.

Vakaris Jarmalavičius, Joris Jarmalavičius, Žemynos progimnazija, mokytoja Irma Dobrovolskienė – už gerą autentiškos dainos atlikimą.

Raminta Baukytė, Eglė Jakubcevičiūtė, Marija Patricija Aliukonytė, Sofija Abakaitė, Amelija Rusteikaitė, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, mokytoja Lijana Šarkaitė-Viluma – už gerą autentiškos dainos atlikimą.

Arminas  Romaška, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija, mokytoja Jolanta Falentinienė – už išraiškingą pasakojimą.

Karolina Voiciukaitė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, mokytoja Irena Jakonienė – už originalų Kalėdų eglutės žaislą.

Viktorija Bricaitė, Vilniaus rajono Juodšilių „Šilo“ gimnazija, mokytoja Rūta Jodrė – už kūrybiškumą panaudojant tradicines medžiagas Kalėdų eglutės žaisliukams.

Guoda Pridotkaitė, Vilniaus Gabijos progimnazija, mokytoja Laura Kaziliūnienė – už estetišką Kalėdų eglutės žaislą.

Erika Lisovskaja, Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazija – už originalų Kalėdų eglutės žaislą.


Tautodailės konkurso dalyvių darbus galima pamatyti nuotraukų galerijoje.