Išleista tautosakos rinktinė vaikams „Ulioja varnu“

SkambaVaikai 143mažVilniaus etninės kultūros centras išleido naują leidinį vaikams „Ulioja varnu“.

Tai – dainuojamojo, šokamojo bei sakytinio folkloro rinktinė, kurios turinys sudarytas remiantis kalendorinių metų, švenčių ir darbų ciklais. Gamtos sezoniškumu bei cikliškumu siekiama suteikti galimybę ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams perprasti, pažinti, o ugdytojams paprasčiau, aiškiau perteikti tradicinio folkloro kūrinius.

Keturis šio leidinio skyrius sudaro metų laikų švenčių, darbų, apie gyvąją gamtą bei vaikų folkloro kūriniai (dainos, šokiai, rateliai, žaidimai, skaičiuotės). Penktasis skyrius skirtas nūdienos vaikų folkloro kūrybai.

Didžioji dalis rinkinio kūrinių publikuojami pirmą kartą, tik keletas jų perspausdinti iš kitų leidinių. Prie kiekvienos dainos, šokio, ratelio, žaidimo, skaičiuotės ar posakio nurodyta informacija apie pateikėjus, užrašytojus, šifruotojus bei pateikiama kūrinio signatūra.

Prie mokinių piešiniais iliustruotos knygos pridedama ir kompaktinė plokštelė su kūrinių garso įrašais. Ji leis išgirsti, pajausti atlikimo stilių bei tarmės subtilybes ir pasitarnaus mokymosi tikslams.

Leidinys naudingas ne vienam folkloro mylėtojui, dirbančiam su vaikais ir jaunimu. Ši rinktinė gali būti ir metodinė pagalbinė priemonė ikimokyklinio ugdymo darbuotojams, etnokultūros, muzikos mokytojams bei vaikų folkloro ansamblių vadovams.

Leidinį „Ulioja varnu“ parengė Lijana Šarkaitė-Viluma. Projekto vadovė – Vilma Žukauskienė.
Leidinio parengimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
 
Tautosakos rinktinė buvo pristatyta tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginyje „Ulioja varnu“, kurio akimirkas galima pamatyti nuotraukų galerijoje.