Šiaudiniai sodai tęsia kelionę Kroatijoje

 O3A3863Gruodžio 15 dieną Kroatijos šiaurėje esančiame Varadžino mieste buvo atidaryta lietuvių tautodailininkų paroda „Įkvėpimo paieškos harmonijoje su Lietuvos liaudies meno grožiu“, kurioje pristatyti trys lietuvių tautodailės žanrai: šiaudiniai sodai, juodoji keramika ir linoraižiniai. Tai jau trečioji stotelė sodams keliaujant po Kroatiją.

Varadžino miesto muziejuje surengtos parodos lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti sodus, kurių autoriai – patyrę sodų rišėjai: Inga Ablingienė, Rasa Dubakienė, Rasa Gelčienė, Rasa Ivanauskienė, Raimonda Kiminaitė, Marija Liugienė, Artūras Narkevičius, Nijolė Pivorienė, Vida Sniečkuvienė ir Aušra Steikūnienė. MG 6234

Šventiniu laikotarpiu veikusioje parodoje lankytojų dėmesį patraukė ne tik eksponuojami kūriniai, bet ir Kalėdų eglė, papuošta Lietuvos rišėjų kurtais tradiciniais šiaudiniais žaisliukais.

Lietuvos Respublikos ambasados Kroatijos Respublikoje inicijuotą parodą parengė Vilniaus etninės kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis muziejus, bendradarbiaudami su Varadžino miesto muziejumi.