Užgavėnių šventė Vilniuje atšaukiama

Užgavėnės 900 600 pikspngSolidarizuodamiesi su Ukraina atšaukiame rytoj turėjusią vykti Užgavėnių šventę „Morės povestuvinė kelionė“ Vilniuje.

Morės viliones, sužadėtuves, kelionę ir visas persirengėlių palydos linksmybes atidedame kitiems metams, kadangi suprantame, jog už Lašininio ir Kanapinio kovą šiuo metu yra kur kas labiau visiems rūpestį keliančių dalykų.

Nors Užgavėnės nėra vien paviršutiniškas linksminimasis, o turi gilesnę prasmę – atsikratyti praeities vargais ir įveikti visas blogybes, tačiau šiemet pasirinkta Užgavėnių tematika – Morės pasirengimas vestuvėms ir ruošimasis į kelionę – suponuoja linksmybes, šmaikštų karnavalą, persirengėlių išdaigas, kurios, mūsų manymu, nedera šiame niūriame emociniame fone.

Priimdami šitokį sprendimą nesiekiame atsisakyti tradicijų; tikime, kad vienais metais neatšventę Užgavėnių su trenksmu, neprarasime savo šaknų ir neišblėsinsime gilių šventės tradicijų. Sutikti Užgavėnes ir išvaryti blogį kviečiame prisitaikant prie šių dienų aktualijų – dalyvaujant Ukrainos palaikymo renginyje „Laisvė šviečia“ ir suteikiant finansinę paramą už laisvę kovojantiems ukrainiečiams. Patikimą informaciją, kaip tai galima padaryti, rasite čia.

Taip pat kovo 2 d. 18 val. kviečiame dainuoti ukrainiečių liaudies dainas: Pasidainavimai Ukrainai.

Tegul skambančios dainos įkvepia saugoti ir ginti mūsų visų laisvę!