Dainininkų, pasakotojų ir tautodailininkų vėl lauks advento konkursas „Leliumoj“

Vaikai su tautiniais kostiumais juokiasiKviečiame Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokinius dalyvauti advento–Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj 2022“!

Konkurse kasmet dalyvauja moksleiviai, kurie domisi tradicine kultūra ir kuria savitas jos interpretacijas. Tai galimybė nerti į kalėdinių dainų sąskambius, pasakojimus, įvaldyti senuosius amatus ir tokiu būdu pažinti, patirti ir kurti folklorą. Konkursas apjungia 3 tradicinės kūrybos rūšis: muzikinį folklorą, pasakojamąją tautosaką, tautodailę. Taigi, konkurse dalyvauti galima pasirinkus vieną širdžiai artimą sritį iš trijų – atlikus dvi advento-Kalėdų laikotarpio dainas, tarmiškai pristačius du pasakojimus ar sukūrus papuošimą Kalėdų eglutei.

Konkurso dalyvių koncertas ir tautodailės darbų paroda vyks gruodžio 2 d. 12 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Kviečiame konkurse dalyvauti visus Vilniaus moksleivius. Išradingiausi, autentiškiausi ir vertinimo komisijos aukščiausius balus gavę dainininkai, pasakotojai ir Kalėdų eglutės žaisliukų kūrėjai bus apdovanoti specialiu konkurso prizu – Elniu Devyniaragiu, diplomais bei padėkos raštais. Gerai įvertinti konkurso pasakotojai ir dainininkai bus pakviesti dalyvauti Vaikų ir jaunimo folkloro šventės „Saulytė“ koncerte, kuris vyks Tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu (2023 m. gegužės mėn.)

Konkurso nuostatai

Dalyvio anketa tautosakos atlikėjams

Dalyvio anketa kalėdinio žaisliuko kūrėjams

Paraiškos priimamos iki 2022 m. lapkričio 18 d. Jas siųskite kultūrinės veiklos koordinatorei Vilmai Žukauskienei, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..