„Pamigį pabudo“ Advento dainos šiuolaikinės muzikos rituale

Pamigį pabudoLietuvių ir indoeuropiečių mitologijoje adventas suprantamas kaip virsmo įtampos kupinas, chaotiškas gamtos ir žmogaus gyvenimo ciklo atsinaujinimas. Apsisukęs metų ratas trumpam stabteli ir su didžiule jėga pradeda suktis iš naujo.

Šį nepaprastą virsmą patirti ir išgyventi gruodžio 17 d. 18 val. kviečia tradicinės ir šiuolaikinės muzikos ritualas „Pamigį pabudo“.

Kompozitoriaus Mantvydo Leono Pranulio sukurta kompozicija „Pamigį pabudo“ – tai bandymas aktualizuoti lietuvių folklorą, autentiškai atliekamas tradicines dainas įvelkant į šiuolaikinės muzikos rūbą. Tai kvietimas per muzikinę patirtį reflektuoti ir apsvarstyti praėjusių metų įvykius bei išgyvenimus ir žengti į naują etapą.

Ritualinė kūrinio prigimtis slypi pačiame koncerto vyksme. Senosios ir šiuolaikinės muzikos sinergijos apsuptyje žiūrovai išgyvens advento virsmą – praėjusių ir naujų metų, tamsos ir šviesos, mirties ir gyvybės sandūrą. Iš pradžių niūrių melodijų panardinti į gūdų žiemos miegą, vėliau jie įsisuks į chaotiškų ir destabilizuojančių aranžuočių pūgą, kuriai išsisklaidžius stos harmonija ir nušvis spindulingų sąskambių nušviesta nauja pradžia.

Kompozitoriaus sumanymą įgyvendina devyni stiprūs ir labai skirtingi muzikantai, pasižymėję džiazo, šiuolaikinės ir etnomuzikos scenose. Tradicines advento dainas atlieka ypatinga senųjų dainų pajauta ir atlikimo meistriškumu pasižymintys folkloro dainininkai. Koncerto metu jie stengsis nepasiduoti moderniai, kompozicinės muzikos diktuojamai minčiai ir išlaikyti autentišką dainos pojūtį.

Rituale dalyvauja šiuolaikinės muzikos ir folkloro atlikėjai:

Dominykas Snarskis (būgnai, perkusija)
Mindaugas Stumbras (udas, gitara)
Kazimieras Jušinskas (saksofonai, fleita)
Darius Bagdonavičius (smuikas, dambrelis)
Julija Ivanovaitė (smuikas)
Gediminas Stepanavičius (kontrabosas)
Lukas Budzinauskas (perkusija)
Arnas Kmieliauskas (violončelė)

Greta Gražulytė (vokalas)
Martynas Mockevičius (vokalas)
Julija Vilkaitė (vokalas)
Jogailė Jurkutė (vokalas)

Koncertas vyks Vilniaus Lukiškių kalėjimo Šv. Nikolajaus cerkvėje (Lukiškių skg. 6).

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuoti vaizdai viešinami.

Bilietais prekiaujama sistemoje Paysera Tickets.