Adventą vėl praturtins nemokamų edukacijų ciklas „Savaitė su etnokultūra“

Advento vainikasArtėjant Kalėdoms kasmet rengiame „Savaitę su etnokultūra“ – nemokamų edukacinių renginių ciklą. Šiųmetė „Savaitė su etnokultūra“ vainikuos visus metus kas mėnesį vykusių nemokamų užsiėmimų, skirtų Vilniaus etninės kultūros centro 30-mečiui paminėti, puokštę.

Gruodžio 12–16 d. vyksiančiuose renginiuose bus galima susipažinti su advento-Kalėdų laikotarpio papročiais ir tautosaka, išbandyti tradicinius amatus bei pasigaminti tautodailės dirbinių. Čia vyks keramikos, šiaudinių sodų rišimo, žvakių liejimo, juostelių pynimo, žalvario papuošalų gamybos, vilnos vėlimo, juostų vijimo dirbtuvės ir pasidainavimai, kurių dalyviai galės jaukiai ir kūrybiškai praleisti advento vakarus.

Registracija į renginius vyks nuo gruodžio 5 d. sistemoje Paysera Tickets.

_________________________________________

RENGINIŲ TVARKARAŠTIS

 

Gruodžio 12 d., pirmadienis, 18.00

KERAMIKOS DIRBTUVĖS
Užsiėmimo metu dalyviai iš molio lipdys kalėdinius žaisliukus, kurie bus paliekami išdžiūti ir išdegti. Dirbinius bus galima atsiimti po savaitės. Dirbtuvėse laukiami tiek suaugę, tiek vaikai nuo 6 m.

JUOSTELIŲ PYNIMAS
Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su juostų pynimo paslaptimis, sužinos kokie siūlai tinkami naudoti, kokios spalvos ir deriniai būdingi juostoms ir galės nusipinti po nedidelę juostelę. Dirbtuvės laukiami dalyviai nuo 10 m. Užsiėmimas truks 1,5 val.

 

Gruodžio 13 d., antradienis, 18.00

ŽALVARIO PAPUOŠALAI
Užsiėmimo metu susipažinsite su baltų kultūra ir savo rankomis pasigaminsite žalvarinius papuošalus. Dirbtuvės laukiami dalyviai nuo 10 m. Užsiėmimo trukmė iki 90 minučių.

JUOSTŲ VIJIMAS
Užsiėmimo metu bus galima išmokti vijimo kaladėlėmis technikos ir nusiausti juostelę. Dalyvių amžius – nuo 12 m.

 

Gruodžio 14 d., trečiadienis, 18.00

MAKRAME
Užsiėmimo metu dalyviai galės narpliodami virvutes nusipinti po dailų žibintą. Dirbtuvėse laukiami dalyviai nuo 16 m.

 

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis, 18.00

VILNOS VĖLIMAS
Šio užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su vilnos paruošimu vėlimui, priemonėmis ir vėlimo technika. Kiekvienas galės pasirinktinai nusivelti šlepetes, pirštines, riešines ar šalikėlį. Dirbtuvės laukiami dalyviai nuo 10 m.

ŠIAUDINIO SODO RIŠIMAS
Šiame užsiėmime dalyviai išmoks paruošti šiaudus ir iš jų surišti nedidelį tradicinės formos sodą. Dalyvių amžius – nuo 12 m.

 

Gruodžio 16 d., penktadienis, 18.00

ŽVAKIŲ LIEJIMAS

Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su žvakių liejimo amatu ir papročiais bei pasigamins po kvapnią natūralaus bičių vaško žvakę. Dirbtuvėse laukiami tiek suaugę, tiek vaikai nuo 6 m.

PASIDAINAVIMAI
Pasidainavimų vakaro dalyviai mokysis tradicinių advento-Kalėdų laikotarpio dainų. Renginyje laukiami dalyviai nuo 16 m.