Advento virsmą išgyventi kvies tradicinės ir šiuolaikinės muzikos ritualas „Pamigį pabudo“

Mantvydas Leonas PranulisLikus vos savaitei iki Kalėdų, Vilniaus etninės kultūros centras ir Lukiškių kalėjimas kviečia į unikalią patirtį – tradicinės ir šiuolaikinės muzikos ritualą. Gruodžio 17 d. (šeštadienį) 18 val. Šv. Nikolajaus cerkvėje džiazo, šiuolaikinės ir etnomuzikos scenose pasižymėję muzikantai bei autentiško atlikimo meistriškumu pasižymintys folkloro dainininkai atliks kompozitoriaus Mantvydo Leono Pranulio kūrinį „Pamigį pabudo“. Artėjant renginiui kompozitorius dalinasi mintimis apie „Pamigį pabudo“ ir pasakoja apie savo kūrybinį kelią.

Plačiau

Advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“ 7 laureatai ir 2 nominantai

Vaikai prie mikrofonų su tautiniais kostiumais dainuojaGruodžio 2 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje nuskambėjo Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkursas „Leliumoj“. Kalėdinio laukimo džiaugsmo, konkursinio jaudulio, kūrybos ir autentikos kupinoje popietėje dalyvavo apie 150 dainininkų bei pasakotojų, o bibliotekos erdvėje suspindėjo beveik 200 konkurso dalyvių sukurtų autorinių žaisliukų papuošta eglutė.

Plačiau

„Pamigį pabudo“ Advento dainos šiuolaikinės muzikos rituale

Pamigį pabudoLietuvių ir indoeuropiečių mitologijoje adventas suprantamas kaip virsmo įtampos kupinas, chaotiškas gamtos ir žmogaus gyvenimo ciklo atsinaujinimas. Apsisukęs metų ratas trumpam stabteli ir su didžiule jėga pradeda suktis iš naujo.

Šį nepaprastą virsmą patirti ir išgyventi gruodžio 17 d. 18 val. kviečia tradicinės ir šiuolaikinės muzikos ritualas „Pamigį pabudo“.

Plačiau