ETNO ketvirtadienis. Juostų vijimas

ETNO dirbtuvėlės. Juostų vijimas

Atsiprašome, vietų nebėra. Lauksime Jūsų kituose užsiėmimuose!

Balandžio 14 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre  (Pamėnkalnio g. 34) vyks “ETNO ketvirtadienio” užsiėmimas – Juostų vijimas. Dalyviai mokysis vyti margaspalves juostas kaladėlėmis. Vijimas kaladėlėmis – vienas seniausių juostų audimo būdų, pasižymintis spalvų ir raštų gausa bei reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Užsiėmimo metu atvykusieji sužinos apie tradicinius vytinių juostų raštus, išmoks nusipiešti norimą juostos raštą, tinkamai suverti siūlus į kaladėles, nusivys po juostelę. Renginio rengėjai kaip visuomet, visų maloniai lauks su kvapnios arbatos puodeliu.

Vietų skaičius labai ribotas, todėl BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 8 5 279 1287. Dalyvių amžius 15+

Registracija patvirtinama tik gavus pavedimą už užsiėmimą į Vilniaus etninės kultūros centro sąskaitą SEB banke LT81 7044 0600 0150 3013, mokėjimo paskirtis – „Balandžio 14 d. Etno ketvirtadienis“. Užsiėmimo kaina 4 Eur. 

- - -

„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.