ETNO ketvirtadienis. Filmo „Vilties laukai“ peržiūra

2017 m. lapkričio 16 d. 18.00 val. kviečiame susipažinti su latvių filmu „Vilties laukai“ („Cerību lauki“) (1988). ceribu lauki

 

Šis filmas – tai, visų pirma, pastanga suvokti įvairių tautų folkloro sąlyčio taškus, o ne dažniausiai išryškinamas skirtybes. Dokumentinis latvių režisieriaus Andris Slapiņš filmas „Vilties laukai“ pateikia britų ir Baltijos tautų tradicijų ir folkloro bendrumus. Filmą kūrė Latvijos Nacionalinis kino centras, bendradarbiaudamas su Britų universitetų kino ir vaizdo studijų katedra.
 
Filmo peržiūra NEMOKAMA, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl reikalinga registracija.
 
Data: lapkričio 16 d. 18.00 val.
Vieta: Vilniaus etninės kultūros centras (Pamėnkalnio g. 34)
 Filmo kalba – rusų, subtitrai – lietuvių k.
 
Kaip visuomet, ETNO ketvirtadienio renginių metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai ETNO arbata.
 
Detalesnė informacija: el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.
„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių dirbtuvių ar seminarų metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.