ETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

Augalinių dažų pigmentaiKovo 21 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre Jūsų laukia pažintis su natūralaus dažymo istorija Lietuvoje ir tolimiausiuose pasaulio kraštuose. Paskaitą vesianti Raminta Beržanskytė atskleis dažymo proceso paslaptis, supažindins su įvairiomis šios technologijos subtilybėmis ir pademonstruos ne tik vietinių, bet ir egzotiškų dažų bei pigmentų.

Natūralūs pigmentai – tai prabanga alsuojančios sodrios spalvos ir tūkstančių subtilių atspalvių paletės. Augalinis dažymas – tūkstantmečius besivysčiusi tekstilės tradicija, kuri didėjančios pramoninės taršos laikais atgimsta tarp tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojų ir įgyja vis didesnę reikšmę šiuolaikinio meno ir dizaino kontekste. Nors mūsų krašte augalinio dažymo tradicijos buvo beveik nutrūkusios, šiomis dienomis jas bandoma atkurti ir šis amatas sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

Raminta Beržanskytė jau septintus metus gilinasi į senuosius tekstilės kūrimo būdus, o šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje rašo magistro darbą apie dažymą augalais.

Pasidomėti Ramintos darbais galite čia: Forests & Meadows Facebook, Forests & Meadows Instagram, Ramios Eglės Facebook

Trukmė: 2 val.
Kaina: 6 Eur

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA

- - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.