ETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių dirbtuvės

3x2 Etno4 Kaukių dirbtuvėsVasario 20 d. 18.00 val. kviečiame į ETNO ketvirtadienį, kuris šįkart skirtas pasiruošti teatrališkiausiai metų šventei ir pasigaminti pagrindinį jos atributą – Užgavėnių kaukę.

[VIETŲ Į ŠĮ UŽSIĖMIMĄ NEBĖRA]

Užgavėnėms, turinčioms gilias tradicijas, visada būdavo atsakingai ruošiamasi, mat persirengėlių šėlionėse būtina pasižymėti išskirtinumu, kitoniškumu, įsikūnyti į baugų ar juokingą personažą ir, kad niekas nepažintų, paslėpti veidą po kauke.

Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl ilgo gamybos proceso ilgainiui vis labiau prigijo kiti gamybos būdai ir priemonės: kailiai, popierius, kartonas bei kitos medžiagos.

Užsiėmimo metu dalyviai ant specialiai paruoštų muliažų papjė-mašė technika pasidarys po pasirinkto personažo (velnio, arklio, meškos, ožio ar kt.) kaukę. Po šio gamybos proceso kaukės paliekamos išdžiūti. Jas atsiimti bus galima vasario 24 d. ir tuomet savarankiškai dekoruoti, naudojant dažus ar kitokias priemones.

Užsiėmimo trukmė – 2 val.
Užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 8 Eur 

„ETNO ketvirtadienis“ – tai įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.