ETNO ketvirtadienis. Smilkalų gamyba

by Greta
Aukštesnė kategorija: Naujienos
Peržiūros: 1032
Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Lietuvoje smilkalai nuo seno buvo laikomi efektyviausia aromaterapijos priemone, apsaugančia nuo įvairių ligų. Jie būdavo gaminami iš vaistažolių, kvapių dervų, medienos gabalėlių, žolių, šaknų, žievės, sėklų, žiedų. Lietuviškuose smilkaluose dažniausiai naudotas gintaras, kadagys, pelynas, jonažolė, ajeras.

Smilkalus galima išmokti pasigaminti ir patiems, į jų kūrybą įpinant dainas bei gydomosiose žolelėse pasislėpusius palinkėjimus. Šio proceso subtilybių pamokysiančios Vilma Norvilytė ir Emilija Kvieskaitė yra dirbtuvių „Tarp samanų“ įkūrėjos. Jos jau daugiau kaip 10 metų žoliauja bei domisi smilkomų lietuviškų žolių poveikiu žmogaus kūnui ir sielai. Dirbtuvių metu jos dalinsis prosenelių išmintimi apie augalus, kurie apsaugo nuo ligų, subalansuoja emocijas ir fizinį kūną.

Užsiėmimo metu aptarsime smilkalų rūšis, pasiruošime medžiagas, kurias naudosime kūryboje: patys maišysime reikiamos konsistencijos smilkalų masę, o tada gaminsime natūralius konuso (piramidės) formos smilkalus, kuriuos galima degti tiesiog padėjus ant lėkštutės ar padėkliuko, ir smilkalus ant pagaliukų iš lietuviškų žolelių.

Pirmasis šio rudens ETNO ketvirtadienis vyks rugsėjo 24 d. 18.00 val.

Užsiėmimo kaina – 8 eurai.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl reikalinga išankstinė registracija.


„ETNO ketvirtadienis“ – kartą per mėnesį vykstantys įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.