ETNO ketvirtadienis. Šiaudinių kraitelių pynimas

3x2 20190906 141814Spalio 22 d. 18.00 val. vyksiantis ETNO ketvirtadienis skirtas susipažinti su kraitelių pynimo amatu.

Šiaudiniai krepšiai labiausiai pažįstami kaip įvijinio pynimo karbijos, gorčiai, bubilai grūdams laikyti, sėti ar matuoti. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su kita archajiška pynimo technika: pynimu iš kaselių. Tokias kraiteles ir krepšius pindavo viduramžiais įvairiems ūkiniams reikalams (net statyboms), o pas mus išliko šiaudinių skrybėlių gamyboje. Baltarusijoje taip pindavo žieminius batus. Tad „Šiaudų batai - šakaliniai padai“ turi teisybės grūdą! Užsiėmimo metu ne tik nusipinsite kraitelę iš šiaudų, bet ir susipažinsite su įvairiomis kitomis senosiosmis krepšių ir kraitelių pynimo technikomis, medžiagomis, įrankiais.

Mokymus vesianti Virginija Rimkutė yra archeologė, dailės istorikė, sertifikuota tradicinė amatininkė ir klubo „Dvaro meistrai“ narė, rekonstruojanti tiek kraitelių pynimą iš šiaudų, žolės, karnų, švendrų, tiek dirbanti su senąja tekstile: audimu, vijimu, pynimu bei verpimu.

Užsiėmimo trukmė 2–2,5 val.

Kaina – 8 Eur

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina registracija.


„ETNO ketvirtadienis“ – kartą per mėnesį vykstantys įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.