ETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių dirbtuvės

ETNO4 3x2Artėjant Užgavėnėms, vasario 11 d. 18.00 val., kviečiame į pirmąjį šių metų ETNO ketvirtadienį, kuris skirtas pasiruošti persirengėlių šventei ir pasigaminti pagrindinį jos atributą – kaukę.

Užgavėnėms, turinčioms gilias tradicijas, visada būdavo atsakingai ruošiamasi, mat persirengėlių šėlionėse būtina pasižymėti išskirtinumu, kitoniškumu, įsikūnyti į baugų ar juokingą personažą ir, kad niekas nepažintų, paslėpti veidą po kauke.

Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl ilgo gamybos proceso ilgainiui vis labiau prigijo kiti gamybos būdai ir priemonės: kailiai, medžio tošis, popierius, kartonas bei kitos medžiagos. Šį sykį pabandysime kaukių kūrybos procesą pagreitinti; gaminsime jas iš stipriai perdirbtos medienos – pakavimo dėžių kartono.

Gamybos procesui bus reikalingos šios  priemonės:
- pakavimo dėžių kartonas;
- klijai (lipalas arba „Moment“ tipo klijai, bet ne momentiniai kontaktiniai „super“, kurie būna mažose tūbelėse);
- lipni juosta (gali būti skaidri, gerai detales sukabina „stiprioji“ – jos būna pilkos, juodos, žalios, galima pritaikyti ir dažytojų naudojamą popierinę);
- segiklis dokumentams (plonesnio kartono detalėms susegti);
- stambesnės žirklės arba peiliukas, tinkamas kartonui pjaustyti.
 
Kaukių dirbtuvės vyks internetu – Zoom platformoje. Jas ves kaukių meistras Jonas Kriščiūnas.
Dirbtuvių kaina – 4 Eur. 

Bilietus galima įsigyti čia:


 „ETNO ketvirtadienis“ – tai įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.