ETNO ketvirtadienis. Sodo rišimas

1IMG 0811 3x2Tradicinis šiaudinis sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydamas sakralinę erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

Sodai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų, taip sudarant įvairias geometrines figūras. Paprasčiausia tradicinė forma – tai dvi piramidės, sujungtos pagrindais. Tačiau ir ši paprasta forma reikalauja kruopštumo ir kantrybės.

Šio ETNO ketvirtadienio metu dalyviai išmoks suverti nedidelį klasikinės formos sodą. Mokymus ves tautodailininkė, ilgametė sodų rišėja Marija Liugienė.

Reikalingos priemonės*:
• natūralūs javų šiaudeliai arba plastikiniai ar popieriniai kokteilių šiaudeliai;
• žirklės;
• siūlas;
• ilgesnė adata.

*Jeigu norite gaminti su tikrais javų šiaudeliais ir nesirūpinti visomis priemonėmis, galite įsigyti mūsų paruoštą edukacinį rinkinį „Mano pirmasis sodas“ (rinkinio kaina 6 €).

Edukacija vyksta Zoom platformoje.
Trukmė ~2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 16 m.
Kaina asmeniui 3 €

Bilietus galima įsigyti čia:


ETNO ketvirtadienis – tai įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.