„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Nuotraukų galerija (jau greitai)

Ieškokite ETNO ketvirtadienių mūsų Facebook puslapyje!

ETNO ketvirtadienis. Šiaudinių kraitelių pynimas

 

Pradedame naują ETNO ketvirtadienių ciklą kviesdami susipažinti su amatu, kurio mokymų mūsų Centre dar nebuvo. Išbandyti šiaudinių kraitelių pynimą galėsite jau paskutinį rugsėjo ketvirtadienio vakarą!

Šiaudiniai krepšiai labiausiai pažįstami kaip įvijinio pynimo karbijos, gorčiai, bubilai grūdams laikyti, sėti ar matuoti. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su kita archajiška pynimo technika: pynimu iš kaselių. Tokias kraiteles ir krepšius pindavo viduramžiais įvairiems ūkiniams reikalams (net statyboms), o pas mus išliko šiaudinių skrybėlių gamyboje. Baltarusijoje taip pindavo žieminius batus. Tad „Šiaudų batai - šakaliniai padai“ turi teisybės grūdą! Užsiėmimo metu ne tik nusipinsite kraitelę iš šiaudų, bet ir susipažinsite su įvairiomis kitomis senosiosmis krepšių ir kraitelių pynimo technikomis, medžiagomis, įrankiais.


Mokymus vesianti Virginija Rimkutė yra archeologė, dailės istorikė, sertifikuota tradicinė amatininkė ir klubo „Dvaro meistrai“ narė, rekonstruojanti tiek kraitelių pynimą iš šiaudų, žolės, karnų, švendrų, tiek dirbanti su senąja tekstile: audimu, vijimu, pynimu bei verpimu.

Užsiėmimo trukmė: 2-2,5 val.
Kaina: 8 eurai (į kainą medžiagos ir priemonės įskaičiuotos)

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina užsiregistruoti. 
Registracija čia.

ETNO ketvirtadienis. Tradicinis kiaušinių marginimas vašku

rsz mrg

Balandžio 18 d. 18 val. kviečia Velykoms skirtas ETNO ketvirtadienis!

Kviečiame išmokti marginti kiaušinius natūraliu bičių vašku.

Kiaušinis - gyvybės, vaisingumo, derlingumo simbolis. Baltų mitologijoje pasakojama, kad pasaulis buvo sukurtas iš kiaušinio - iš trynio atsirado žemė, iš baltymo – vandenys, o iš kiauto – dangus ir žvaigždės. Buvo tikima, kad kiaušinio marginimas įvairiais raštais ir spalvomis turi magišką reikšmę, prognozuojančią ateinančius metus.

Užsiėmimo metu kiekvienas galės nusimarginti po du kiaušinius, o jei norite marginti daugiau, kviečiame papildomai atsinešti kietai virtų kiaušinių.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Tradicinis kiaušinių marginimas vašku

ETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

Augalinių dažų pigmentaiKovo 21 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre Jūsų laukia pažintis su natūralaus dažymo istorija Lietuvoje ir tolimiausiuose pasaulio kraštuose. Paskaitą vesianti Raminta Beržanskytė atskleis dažymo proceso paslaptis, supažindins su įvairiomis šios technologijos subtilybėmis ir pademonstruos ne tik vietinių, bet ir egzotiškų dažų bei pigmentų.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas