„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Nuotraukų galerija (jau greitai)

Ieškokite ETNO ketvirtadienių mūsų Facebook puslapyje!

ETNO ketvirtadienis. Sodo rišimas

1IMG 0811 3x2Tradicinis šiaudinis sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydamas sakralinę erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Sodo rišimas

ETNO ketvirtadienis. Popierinės verbos

Popierinės verbos 3x2Tradicinė verba – tai iš gluosnio, beržo, žilvičio ir kadagio šakelių surišta puokštelė, kuri nuo seno visoje Lietuvoje Verbų sekmadienį šventinama bažnyčiose. Ilgainiui verbos įgavo ne tik apeiginę, bet ir dekoratyvinę paskirtį, tad ieškant įvairių formų bei medžiagų, jos imtos gaminti ne tik iš augalų, bet ir iš popieriaus.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Popierinės verbos

ETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių dirbtuvės

3x2 Etno4 Kaukių dirbtuvėsVasario 20 d. 18.00 val. kviečiame į ETNO ketvirtadienį, kuris šįkart skirtas pasiruošti teatrališkiausiai metų šventei ir pasigaminti pagrindinį jos atributą – Užgavėnių kaukę.

PlačiauETNO ketvirtadienis. Užgavėnių kaukių dirbtuvės