Naujas projektas „Folkloro dažniai“ etninė muzika kitokioje šviesoje

RKOsmTerekas 37 folk.dažniai30-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilniaus etninės kultūros centras pradeda koncertų ciklą „Folkloro dažniai“, kurio metu kvies susipažinti su įvairiomis Vilniaus miesto folkloro grupėmis. Tai nauja erdvė folkloro atlikėjams skleistis, prisistatyti, būti matomiems ir išgirstiems.

Jau kovo pabaigoje startuosiantis projektas žada nustebinti kitokiu požiūriu į folklorą – čia jis suskambės profesionaliai. Geriausios Vilniaus folkloro grupės pasirodys koncertuose, kurie bus įamžinti modernioje garso įrašų studijoje. Šio susitikimo rezultatą – koncerto įrašą – galės stebėti visi norintieji Vilniaus etninės kultūros centro YouTube paskyroje. Negana to, koncertą papildys ir interviu su grupės nariais ištraukos – tikimasi, kad toks formatas padės geriau suprasti jų atliekamą muziką, o taip pat pažinti ir neeilinių atlikėjų asmenybes.

Visus metus truksiantis ciklas žada pristatyti devynias Vilniuje etninę muziką propaguojančias grupes ir ansamblius, besiorientuojančius į autentiško folkloro pažinimą bei atlikimą. Tarp atlikėjų  – folkloro ansamblis „Mindrė“, sutartinių atlikėjų grupė „Trys keturiose“, žydų, romų ir Balkanų tautų tradicinės muzikos grupė „Rakija Klezmer Orkestar“, religinės muzikos atlikėjai „GŠ ansamblis“, folkloro ansambliai „Virvytė“, „Laukis“ ir kiti. Didelę patirtį turinčios grupės, tikimasi, sužavės savo įvairumu ir išskirtinumu ne tik folkloro, bet ir kitų žanrų muzikos melomanus.

Karščiausi žanro gerbėjai bus kviečiami koncertus pamatyti pirmieji – apsilankyti tiesiog įrašų studijoje. Norintys iš arti stebėti atlikėjų pasirodymą ir filmavimo užkulisius, turės galimybę dalyvauti šioje uždaroje muzikinėje sesijoje, įsigydami labai riboto kiekio bilietus.

Artimiausias „Folkloro dažnių“ koncertas vyks kovo 17 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre. Jame savo naują albumą pristatys ugningi žydų ir Balkanų tautų muzikos atlikėjai „Rakija Klezmer Orkestar“.  Daugiau informacijos apie renginį čia.