Folkloro dažniai. Grupės „GŠ Ansamblis“ koncertas

Fotografas Piotr Łysakowski2 mažŠvęsdami savo 30-ąjį gimtadienį tęsiame koncertų ciklą „Folkloro dažniai“, kuriuo siekiame supažindinti su įvairiomis Vilniaus miesto folkloro grupėmis. Tai nauja erdvė folkloro atlikėjams skleistis, prisistatyti, būti matomiems ir išgirstiems. Koncertai filmuojami ir įrašomi profesionalioje garso įrašų studijoje, dalyvaujant nedideliam žiūrovų skaičiui. Antrajame koncerte kviečiame susipažinti su sakralinės muzikos kolektyvu „GŠ Ansamblis“.

„GŠ Ansamblis“ – vokalinis sakralinės muzikos kolektyvas iš Vilniaus, susikūręs liturginiam giedojimui. Ansamblio nariai ne tik vykdo savo pašaukimą tarnauti liturgijoje, bet ir siekia gilinti žinias apie santykį su savo vieta ir jos praeitimi, puoselėti sakralinės muzikos tradiciją Lietuvoje. Vokalinio repertuaro genealogiją formuoja ankstyvosios sakralinės muzikos mokymasis, originalaus skambesio paieškos, pasitelkiant iš liaudies giedojimo pasiskolintas vokalines galimybes. 2021 m. „GŠ Ansamblis“ išleido albumą „Clavis Coeli“, kuriame – XVII a. pranciškonų rankraščio liturginės giesmės.

Renginio filmavimas vyks balandžio 13 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre. Norintys iš arti stebėti atlikėjų pasirodymą ir filmavimo užkulisius, turi galimybę dalyvauti šioje uždaroje muzikinėje sesijoje, įsigydami labai riboto kiekio bilietus.

Koncerto premjera vyks vyks balandžio 20 d. 18 val. Ją stebėti bus galima Vilniaus etninės kultūros centro YouTube paskyroje.