Vilnietiška gastronomija

 C7A0986Liepos 1 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia stebėti nuotolinę paskaitą „Vilnietiška gastronomija“, kurią skaitys Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros profesorius, daktaras Rimvydas Laužikas. Ši paskaita – tai septintoji artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui dedikuoto renginių ciklo dalis.

Miesto ar šalies kultūra turi daug skirtingų veidų. Vieni jų – tokie kaip architektūra – yra lengviau matomi, tiek vietiniam žmogui, tiek turistui. Kiti – tokie kaip miesto gastronominė kultūra – pastebimi sunkiau. Tačiau jie ne mažiau svarbūs nei kiti miesto kultūros sluoksniai. Jie taip pat pasakoja apie miesto ar šalies kultūrą, istoriją, visuomenę.

Bet ar gerai pažįstame savo sostinės – Vilniaus – gastronominę kultūrą? Kokius patiekalus galėtume vadinti Vilniaus tradiciniais? Koks yra Vilniaus gastronominis tapatumas? Ką rekomenduotume paragauti į Vilnių atvykusiam svečiui?

Virtualaus susitikimo su R. Laužiku metu bus nagrinėjama Vilniaus gastronomijos istorija ir bandoma kartu rasti atsakymus į šiuos bei dar daugiau klausimų apie Lietuvos sostinės gastronominę kultūrą.

Tiesioginę paskaitos transliaciją bus galima stebėti Vilniaus etninės kultūros centro Facebook puslapyje.