Kviečiame į nemokamas vaistažolių kombučios dirbtuves

kombucha oak 3x2Švęsdami Vilniaus etninės kultūros centro 30-metį, kiekvieną mėnesį rengiame nemokamas dirbtuves, į kurias kviečiame norinčius pažinti, patirti ir atrasti tradicijas, išbandyti senovinius amatus ar tiesiog turiningai praleisti vakarus Vilniaus etninės kultūros centre. Birželio 29 d. 18:30 val. vyks vaistažolių kombučios dirbtuvės, kuriose bus apjungiama žolininkystės išmintis su augalų ir gyvų bakterijų galia per vidurvasarį. Dirbtuvės bus vedamos anglų kalba.

Žolelės yra stiprus vidurvasario saulėgrįžos šventimo elementas dėl stiprių ryšių su magiškomis ir gydomosiomis galiomis. Jonažolės, levandos, smulkiažiedės tūbės, tikrieji lipikai ir kiečiai, taip pat medetkos, ramunėlės, mėtos, rozmarinai, čiobreliai ir verbenos buvo vertinamos su pagarba visame šiaurės pusrutulyje.

Keltų dvasininkai ir kiti Europos pagonių civilizacijų gydytojai manė, kad vidurvasarį vaistažolės pasiekia savo terapinio veiksmingumo piką, ir rinkdavo bei džiovindavo jas likusiai metų daliai.

Šiose dirbtuvėse lektorė kalbės apie kombučią ir supažindins su šio vis labiau populiarėjančio gėrimo fermentacijos procesu, taip pat pateiks keletą patarimų, kaip patobulinti savo gaminimo įgūdžius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas vaistažolėms vasaros saulėgrįžos kontekste, kad galėtume gaminti labai unikalius ir ypatingus kombučios preparatus. Vaistažolių fermentacija leidžia recepte išreikšti aktyvius junginius visiškai kitaip nei kiti cheminiai ekstraktai. Fermentacijos metu ne tik atrakinami aktyvūs augalų junginiai, bet ir sukuriamas didesnis kiekis maistinių medžiagų, vitaminų, probiotikų, fermentų, antioksidantų ir daug daugiau!

Dirbtuvių tikslas – padėti suprasti, kas iš tikrųjų slypi už šio gėrimo fermentacijos proceso, kad suteiktumėte daugiau savarankiškumo atliekant gamybos eksperimentus ir galėtumėte sukurti savo kombučią, derindami pageidaujamas gydomąsias savybes. Užsiėmimo metu bus degustuojami įvairūs kombučios variantai su žolelėmis ir praktiškai išbandomi gamybos procesai.

Dirbtuvių dalyviai gaus po buteliuką kombučios gėrimo, arbatos grybą savarankiškam kombučios gaminimui namuose ir kombučios užrašų knygelę.

Užsiėmimą ves Nathália – biologė, daugiausia dėmesio skirianti botanikai, ypač etnobotanikai, maisto tyrinėtoja, besidominti žemiškomis problemomis, tokiomis kaip maisto kultūros, tradicinio gyvenimo būdo ir žinių perdavimas, augalai ir žmonės, pagonybė, senoji žolininkystė ir visokios senovės liaudies praktikos. Nuo 2018 m. seminarus apie fermentaciją vedanti lektorė stengiasi parodyti, jog fermentacija neapsiriboja gaminio kūrimu ar sveikatos panacėjos šaltiniu – anot jos, tai gyvenimo būdas, kuris sujungia mus su gamta, primena apie rūpestį ir sugrąžina mūsų gyvenimui įvairovę bei savarankiškumą.

Renginys nemokamas, tačiau norint jame dalyvauti reikalingas bilietas, kurį įsigyti galima Paysera bilietų sistemoje.