Vilnius tautosakoje ir literatūroje

Kadžytė 3x2Rugpjūčio 29 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia stebėti nuotolinę paskaitą „Vilnius tautosakoje ir literatūroje“, kurią skaitys Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto tautosakos archyvo skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja, etnologė Gražina Kadžytė. Ši paskaita – tai aštuntoji artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui dedikuoto renginių ciklo dalis.

Pasakojimus apie Vilnių pradedame nuo Geležinio vilko, Lizdeikos, Gedimino pilies – taip iš senovės laikų persipina tautosakinis ir literatūrinis paveldas, saugantis mūsų istorinę atmintį. Legendos apie šventuosius (Aušros Vartų Madona, karalaitis Kazimieras), kunigaikščius ir karvedžius į tekstų gretas priima buitiškesnius, neretai humoristinius, pasakojimus apie miestą ir miestelėnus... Kai kas sueiliuojama, kai kas išdainuojama, kai kas tik patarle, situaciniu posakiu ištariama – ir taip visus septynetą šimtmečių, iki mūsų dienų. O gal ir šiuolaikiniame Vilniuje kuriasi šiuolaikinė tautosaka?

Apie Vilniaus legendas ir kitokius tekstus iš tautosakos bei literatūros G. Kadžytė kvies pasikalbėti tiesioginės transliacijos metu, kurią stebėti bus galima Vilniaus etninės kultūros centro Facebook puslapyje.