Folkloro dažniai. Grupės „Griežikai“ koncertas

Keturi zmones groja smuikais ir bandonijaRugsėjo 23 d. 19 val. – jau septintųjų „Folkloro dažnių“ koncertas, kuris šįkart kvies susipažinti su instrumentinės muzikos grupe „Griežikai“.

Švęsdami savo 30-ąjį gimtadienį tęsiame koncertų ciklą „Folkloro dažniai“, kuriuo siekiame supažindinti su įvairiomis Vilniaus miesto folkloro grupėmis. Tai nauja erdvė folkloro atlikėjams skleistis, prisistatyti, būti matomiems ir išgirstiems. Koncertai filmuojami ir įrašomi profesionalioje garso įrašų studijoje, dalyvaujant nedideliam žiūrovų skaičiui.

Naujajame ciklo sezone ir jau šeštajame koncerte pasirodys lietuvių tradicinio muzikavimo profesionalai – instrumentinio folkloro grupė „Griežikai“. Grupėje skamba net 3 smuikai ir bandonija, kuriais muzikantai atlieka ne tik iš leidinių, bet ir betarpiškai ekspedicijose išmoktus kūrinius. Kolektyvo nariai – ne tik muzikantai, bet ir mokslininkai-etnomuzikologai, tiriantys ir propaguojantys tradicinę muziką. Grupei vadovauja docentė, dr. Gaila Kirdienė.
 
Koncerto metu savo jubiliejų švenčiantys „Griežikai“ atliks per 25-erius metus sukauptą repertuarą – daug maršų, polkų, fokstrotų, valsų ir kitos šokių muzikos.
 
Renginio filmavimas vyks rugsėjo 23 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre. Norintys iš arti stebėti atlikėjų pasirodymą ir filmavimo užkulisius, turi galimybę dalyvauti šioje uždaroje muzikinėje sesijoje, įsigydami labai riboto kiekio bilietus.
 
Koncerto premjera vyks rugsėjo 30 d. 18 val. Ją stebėti bus galima Vilniaus etninės kultūros centro YouTube paskyroje.
 
Bilietus galite įsigyti sistemoje Paysera.