Folkloro dažniai. Grupės „US Orchestra“ koncertas

Groja du smuikai ir basedleUkraniečių tradicine muzika besižavinčius folkloro fanus nudžiugins septintasis „Folkloro dažnių koncertas. Rugsėjo 30 d. 19 val. prie profesionalios garso įrašų studijos mikrofono – įvairių Ukrainos regionų folklorą atliekanti grupė „US Orchestra“.

30-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilniaus etninės kultūros centras tęsia koncertų ciklą „Folkloro dažniai“, kurio metu kvies susipažinti su įvairiomis Vilniaus miesto folkloro grupėmis. Tai nauja erdvė folkloro atlikėjams skleistis, prisistatyti, būti matomiems ir išgirstiems. Koncertai filmuojami ir įrašomi profesionalioje garso įrašų studijoje, dalyvaujant nedideliam žiūrovų skaičiui. Kviečiame išvysti folklorą kitokioje – profesionalioje – šviesoje ir naujai pažinti Vilniaus folkloro atlikėjus.
 
Septintajame koncerte pasirodys ukrainiečių tradicinės muzikos atlikėjai – įvairių Ukrainos regionų folklorą grojanti grupė „US Orchestra“.
 
Muzikantai atlikimo specifiką perima iš senųjų įrašų, taip pat – dar likusių gyvų kaimo muzikantų. Grupės nariai rengia ekspedicijas į kaimo vietoves, kuriose užrašytą folklorą atlieka, taip stengdamiesi papildyti savo atliekamos muzikos kontekstus – renka išlikusius duomenis apie muzikantus, grojimo ir šokio stilistiką, skambėjusius instrumentus ir pan. Koncerto metu smuikų ir būgnelio tercetas atliks Vakarų ir Centrinės Ukrainos melodijas – „Kozačiokus“ bei „Kolomeikas“, taip pat ir vėlyvesnės kilmės polkas, valsus.
 
Renginio filmavimas vyks rugsėjo 30 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre. Norintys iš arti stebėti atlikėjų pasirodymą ir filmavimo užkulisius, turi galimybę dalyvauti šioje uždaroje muzikinėje sesijoje, įsigydami labai riboto kiekio bilietus.
 
Koncerto premjera vyks spalio 7 d. 18 val. Ją stebėti bus galima Vilniaus etninės kultūros centro YouTube paskyroje.
 
Bilietus galite įsigyti sistemoje Paysera.